Okoli 13 odstotkov Italijanov je revnih in živijo z manj kot 500 do 600 evri na mesec. Med temi je največ družin z upokojenci in družin s tremi ali več otroki. Skoraj 49 odstotkov revnih živi na jugu države.

Kot je po poročanju La Repubblice na predstavitvi rezultatov raziskave v sredo povedal direktor italijanske Karitas Vittorio Nozza, "Italija ni kraj enakosti in še manj ugodnosti". Pojasnil je še, da so za Italijo bolj kot za druge evropske države značilne "velike razlike med tistimi, ki živijo v blaginji, in tistimi, ki se cele dneve borijo za to, da bi šli čez prag revščine".

Kot je še pokazala raziskava, ki se opira na podatke statističnega urada iz leta 2007, je Italija v boju zoper revščino manj učinkovita kot druge evropske države. Države, kot so Švica, Danska, Nizozemska, Nemčija in Irska, uspejo s socialno pomočjo nevarnost revščine zmanjšati za 50 odstotkov, Italija pa - podobno kot Grčija - zgolj za 4 odstotke.

Med prvimi politiki, ki so se odzvali na Karitasovo poročilo, je bil vodja levosredinske Demokratske stranke Walter Veltroni, ki je od vlade zahteval, naj se nemudoma spoprime z nevarnostmi revščine, še poroča La Repubblica.