Požar je v spornem članku pisal o tem, da naj bi bila slikarka Dora Plestenjak osumljena spolne zlorabe lastnega vnuka. Poleg Dore Plestenjak sta Požarja tožila tudi njena sinova Jan Plestenjak in Domen Slana, oče otroka.

V novinarskem zapisu, ki je bil objavljen 15. septembra 2005, je Požar napovedal tudi nadaljevanje zgodbe z vsemi podrobnostmi, a ga ni smel objaviti. Na predlog Dore in Jana Plestenjaka ter Domna Slane je namreč sodišče izdalo odredbo, s katero mu je preprečilo kakršno koli nadaljnje pisanje o slavni družini (vključno z objavo fotografij), ki bi posegalo v njihovo čast in dobro ime. Poleg kazenske tožbe so vložili tudi civilno tožbo, in sicer proti izdajatelju Direkta, časopisni hiši Dnevnik – v tem primeru zahtevajo 81.789 evrov odškodnine, opravičilo in prepoved žaljivega pisanja.

Sojenje zaradi opravljanja je potekalo za zaprtimi vrati, kar je predlagal pooblaščenec zasebnih tožilcev, sodišče pa sprejelo. Javnost so izključili zaradi varovanja osebnega in družinskega življenja tožnikov, predvsem pa mladoletnega otroka. Kot smo izvedeli, je sodišče Požarja spoznalo za krivega, ker je pisal o domnevni spolni zlorabi, čeprav je višje sodišče postopek proti Plestenjakovi pred tem že ustavilo. Postopek je sicer sprožila otrokova mati, nekdanja žena Domna Slane, ko pa na sodišču ni dosegla ničesar, se je obrnila na Požarja, ki je o tem napisal članek.

Požar nam je včeraj povedal, da sodbe ne more komentirati, ker je sodnica pisno še ni obrazložila. Trdi pa, da elementov kaznivega dejanja ni, ker mu pri poklicnem opravljanju časnikarskega poklica in pisanju tega članka ni mogoče dokazati zaničevalnega namena, ker ga preprosto ni.

»Inkriminirani članek je temeljil izključno na uradnih dokumentih policije in sodišča, pisal pa sem o sumu zlorabe mladoletnega otroka s strani slikarke Dore Plestenjak in postopku, ki so ga zoper Plestenjakovo vodili pristojni organi. Sodba dokazuje, kako težko je pisati o pojavih pedofilije v slovenski visoki družbi; po nenavadni logiki sodnice Marjane Lap bi torej lahko obsodili vse novinarje, ki že zdaj pišejo o razvpitem primeru avstrijskem primeru Fritzl, če bo Josef Fritzl na sodišču pozneje oproščen. Ker se sodba sodnice v tem primeru razlikuje tudi od prakse evropskega sodišča (dokumentacijo o tem ima odvetnik Stojan Zdolšek), ne dvomim, da bom tudi v tej zadevi na koncu oproščen,« nam je povedal Bojan Požar.