Ifillovo je v časopisu New York Post napadla konservativna komentatorka Michelle Malkin, ki je napisala, da je voditeljica PBS tako globoko v demokratskih vodah, da se bo utopila. Temnopolta Ifillova piše knjigo z naslovom: "Preboj: Politika in rasa v obdobju Obame", ki bo izšla 20. januarja 2009, to je na dan prisege novega ameriškega predsednika. O knjigi je sicer že avgusta pisala revija Time, Ifillova pa trdi, da ne gre za knjigo o Obami, ampak o spreminjanju politike med ameriškimi črnci od časov bojev za državljanske pravice do danes.

Ifillovo je za voditeljico soočenja izbrala Komisija za predsedniška soočenja, z njo pa sta se strinjali tudi obe kampanji. Že leta 2004 je vodila tudi soočenje med Dickom Cheneyjem in demokratskim podpredsedniškim kandidatom Johnom Edwardsom. Kampanja republikanca Johna McCaina sicer pravi, da o knjigi doslej ni vedela nič, čeprav je bila omenjena nazadnje 4. septembra v Washington Postu, prav tako pa je že več tednov na voljo za nakup v prednaročilu. Ifillova je vse tiste, ki mislijo da je pristranska, pozvala naj si v četrtek ogledajo soočenje med Bidenom in Palinovo.

V predsedniško kampanjo se je v sredo vključil tudi nekdanji predsednik ZDA Bill Clinton, ki je bil v zadnjih dnevih spet izpostavljen kritikam demokratov, da ne pomaga dovolj Obami. Clinton je po televizijah celo hvalil McCaina in Palinovo. Nekdanji predsednik ZDA je v sredo v Orlandu množici nekaj tisoč ljudi na enostaven način, kot zna to le on, predstavil osnove sedanje finančne krize in dejal, da je Obama prava oseba za vodenje ZDA v podobnih krizah. Sicer se je izogibal kritikam na račun McCaina in Palinove, kar ni odgnalo ugibanj, da v resnici drži fige za poraz Obame, da bi lahko njegova soproga Hillary Clinton ponovno kandidirala leta 2012.

McCain se je medtem v pogovoru z uredniškim odborom časopisa Des Moines Register v Iowi zapletel v svoj prvi večji prepir z mediji, ki so ga leta 2000 kovali v zvezde. Na vprašanja sicer enega najbolj liberalnih uredniških odborov v ZDA se je odzival s sarkazmom in napadalnostjo, še posebej, ko je šlo za Palinovo. Na vprašanje, da njeni javni nastopi vzbujajo skrb med volivci, je McCain med drugim odgovoril: "A res? Tega nisem videl v anketah ali občutil pri bazi," je dejal McCain in mnenje konservativnih kritikov odpravil z besedami, da gre za ljudi, ki se udeležujejo zabav v prestižnem predelu Washingtona Georgetown.

Razjezil se je tudi ob vprašanju, da njegova kampanja širi neresnice o Obami. Zagotovil je, da sam vedno govori resnico in vprašal za primer. Omenili so mu kritike njegove kampanje, da Obama menda podpira spolno vzgojo v vrtcih in da je z izjavo o "šminki na svinji" mislil na Palinovo. Neodvisne preiskave so dokazale, da nič od tega ne drži. McCain je nato dejal, da spoštuje mnenje uredniškega odbora, vendar se z njim ne strinja.