V tradicionalnem ljubljansko-gorenjskem obračunu, ki je tudi v prvi letošnji uradni izvedbi lepo napolnil dvorano Tivoli, so daljši konec prvič v sezoni potegnili ljubljanski hokejisti. Po nizu treh porazov so tako zeleno-beli prvič v sezoni dvignjenih glav zapuščali ledeno ploskev, Jeseničani pa so morali po treh uspehih prvič priznati premoč tekmecem.

Začetek tekme ni dal slutiti, da je Olimpija prejšnje tri izgubila, Jesenice pa zmagale. Ljubljančani so bili boljši, prodornejši, z agresivno igro na telo pa so si priborili tudi prednost na ledu. Prvo lepšo priložnost so vendarle imeli gostje z Gorenjske, toda Marjan Manfreda ni znal zadeti nebranjene mreže z dveh metrov. Bolj učinkoviti so bili zeleno-beli. V šesti minuti se je po natančni podaji Jurija Goličiča pred golom dobro znašel Žiga Pance in prvič premagal vratarja Jesenic Gabra Glaviča. Že v 12. minuti so se domači ljubitelji hokeja spet razveselili, potem ko je Andrej Tavželj ob vratnici spretno potisnil plošček čez golovo črto. Ljubljančani so nato brez težav preživeli tudi jeseniško prednost igralca več, v 17. minuti pa se je spet izkazal Pance in povišal že na 3:0, tudi tokrat pa je bil podajalec izza gola Goličič.

Druga tretjina se je začela v podobnem slogu, a so bili Jeseničani vse bolj nevarni. Najprej po prodoru Gregorja Polončiča z igralcem manj, ob številčnih prednostih gostov pa se je izkazal tudi vratar domačih Mike Morrison. Kot se za pravi derbi spodobi, so si v 26. minuti hokejisti tudi skočili v lase, pretep pa je dal več poleta gostom. Olimpija je popustila in ni imela več igre, ki jo je krasila v prvem delu, Jeseničani pa so svoje akcije kronali na polovici tekme, potem ko je David Rodman ob neodločni ljubljanski obrambi znižal na -2. Nadaljevanje je bilo spet po željah domačih navijačev, pa čeprav so Ljubljančani četrti gol dosegli z nekaj sreče, saj se je plošček pred vrati odbil med nogami igralcev in končal za hrbtom Glaviča. Toda veselje domačih je trajalo le 28 sekund, saj je manj kot pol minute kasneje na drugi strani ledu v polno zadel še Mitja Robar in na navdušenje številnih navijačev v rdečem poskrbel za negotovo nadaljevanje derbija. Domači bi si lahko popotnico za zadnjo tretjino pripravili v 40. minuti, toda Frank Banham in Aleš Mušič sta bila po prodoru neučinkovita pred vrati gostov.

Domači so si ključno in neulovljivo prednost priborili v 46. minuti. Na klopi sta takrat pri Jeseničanih sedela Aleš Krajnc in Gregor Polončič, minuto in deset sekund igre z dvema igralcema več pa je z zadetkom kronal Banham. Toda minuto kasneje so tudi Jeseničani imeli možnost, da dosežejo gol ob razmerju 5-3. Vendar so svojo priložnost zapravili, še preden so lahko nevarno zapretili Morrisonu. Tomaž Vnuk jim je namreč ušel v prodor in Tomažu Razingarju ni preostalo drugega, kot da ga ustavi na nepravilen način. Nadaljevanje je ponudilo precej enakovredno predstavo, v kateri so Ljubljančani igrali dovolj dobro, da so nadzirali zanje ugoden izid, Jeseničanom pa iz nekaj priložnosti ni uspelo znižati. Po strelu Marcela Rodmana pet minut pred koncem je plošček celo oplazil vratnico, a Jeseničani gola niso več dosegli in končni izid derbija je bil 5:2 za domače.