Acroni Jesenice – KAC 5:4 (2:1, 1:3, 2:0, 2500 gledalcev, D. Rodman 5, Polončič 10, Hebar 23, 46, Razingar 60; Schneider 6, 36, Ratz 25, M. Geier 32): Dvoboj s starim znancem, s katerim Jeseničani bijejo dolgotrajni boj, približno tako, kot z Ljubljančani, je bil tokrat trenutek resnice. Oboji so v prvih dveh krogi zmagali, s tem, da so Celovčani po informacijah, ki so na voljo, vendar pokazali več. Železarji, ki so iztržili maksimum proti Beljaku in Dunajčanom, roko na srce niso pokazali veliko, razen vztrajnosti in nepopustljivosti, kar pa je bilo dovolj za štiri točke. Vprašanje je torej bilo: »Ali bo šlo tudi v tretje?«

Začetek je bil jeseniški. Z igralcem manj sta brata Rodman matirala Enzenhoferja, vendar pa so z dvema igralcema več gostje takoj izenačili. Železarji so ponovno povedli, ko so imeli igralca več. Igra v nadaljevanju ni bila kaj prida, gostje pa so bili za odtenek nevarnejši. Čeprav so gostitelji dosegli tudi tretji zadetek, je bilo očitno, da jim igra ne steče. V drugi tretjini jim ni in ni šlo, gostje pa so s tremi zadetki zaostanek spremenili v svoje, povsem zasluženo vodstvo.

A prišla je tretja tretjina, razplet pa je bil podoben kot v nedeljo na Dunaju. Jeseničani so potrebovali izenačenje, za katerega je poskrbel Hebar, nato pa zaigrali precej drugače, predvsem nevarneje. Šest sekund pred koncem je Razingarju uspelo poriniti ploščico v mrežo, potem ko je najprej zletela visoko v zrak in padla nekaj centimetrov čez črto. Veselje se je lahko začelo. Jeseničani so dosegli že tretjo zmago s pomočjo velike borbenosti, ko je že kazalo, da tokrat ne bo »kruha«.

Tilia Olimpija – Alba Volan 2:3 (1:1, 1:2, 0:0, gledalcev 1200, Zupančič 17, 23; Palkovics 15, Fekete 38, Yli-Junnila 38): Domači trener Mike Posma je imel pred začetkom dvoboja z madžarskim prvakom nemalo težav s postavitvijo igralcev, saj si je »bolniški dopust« poleg Ralpha Intranuova vzel še Brendan Yarema, ki ima poškodovano zapestje. Kljub temu so gostitelji začeli pogumno, a so gostje razmerje moči kmalu izenačili.

Precej komorno vzdušje v dvorani je prispevalo k temu, da so najbrž še v sosednji dvorani, kjer se je sicer že končala košarkarska tekma, namesto navijačev slišali zvok drsalk in palic. Izgledalo je, kot da bi slednje začelo uspavati ljubljanske oklepnike na drsalkah, ki so vse bolj popuščali in Krisztianu Palkovicsu dovolili, da se je s sprehodom med domačo obrambo vpisal med strelce. Toda Madžari niso dolgo slavili, saj je prvi Olimpijin gol v novi sezoni po skorajda 137 (!) minutah iz neposredne bližine zabil Nik Zupančič ob prednosti igralca več.

Da so izkušnje v športu neprecenljive, je »Župa« dokazal tudi na začetku drugega dela, ko je še drugič močno udaril po ploščku in poskrbel, da so se maloštevilni gledalci na tribunah vsaj za hip oddahnili. »Olimpija, zmagajte,« so se nekajkrat zadrli Green Dragonsi, vendar so njihovi ljubljenci kljub temu še vedno delovali precej neprepričljivo. Prepih v obrambi je bil tri minute pred koncem tretjine kar dvakrat prevelik, kar so Madžari izkoristili in v 19 sekundah povsem preobrnili rezultat, zato so gledalci ob ponovnem zaostanku z žvižgi »nagradili« zeleno-bele hokejiste.
Tudi v zadnji tretjini Zmajem ni uspelo prestaviti v višjo prestavo, zato so še vedno edino moštvo v ligi brez osvojene točke, kar je daleč od ljubljanskih želja in pričakovanj.

Ostali izidi 3. kroga lige EBEL: Gradec – Beljak 2:3 (po kazenskih strelih), Linz – Innsbruck 2:3, Salzburg – Dunaj 3:2, vrstni red: Innsbruck, Alba Volan in Acroni Jesenice po 6, Salzburg in KAC po 4, Linz, Beljak in Dunaj po 2, Gradec 1, Olimpija 0.