Janković je v nedeljo povedal, da so mu predsedniki strank LDS, SD, Zares, SNS in DeSUS pred volitvami vsi zagotovili, da bodo popravili krivico Ljubljani in ji vrnili denar. "Še v ponedeljek pred volitvami sem se srečal s 14 kandidati SD za poslance in vsi po vrsti so mi to zagotovili, zato verjamem, da se bo to zgodilo," pravi župan.

Borut Pahor, najverjetnejši prihodnji mandatar, je bil v nedeljo z besedami bolj skop: "Oba z županom veva, kaj sva se pogovarjala. Poskušali bomo najti rešitve, ne le za primer Ljubljane, tudi za druge občine. Jaz verjamem v dialog in z njim bomo skušali rešiti ta problem."

Mestna občina Ljubljana trenutno toži državo za 56,8 milijona evrov, za katere verjame, da za mesto pomenijo izpad dohodkov po uvedbi nove zakonodaje. Tožbo so pripravljeni umakniti, če bo z novo vlado vzpostavljen boljši dialog kot z zdajšnjo. Če bi vodenje vlade nadaljeval Janez Janša, pa bi ostali na sodišču.

Dejstvo, da Ljubljana v zadnjih dveh letih z državo ni uspela podpisati dogovora, ki bi na podlagi zakona o glavnem mestu omogočil prestolnici pridobitev državnih sredstev, je Janković označil kot čisto nagajanje vlade. Tudi v prejšnjih mandatih, ko sta bila na položajih predsednika vlade in ljubljanskega župana hkrati predstavnika leve opcije, ta zakon o glavnem mestu ni zaživel in mesto ni dobilo dodatnega denarja. Res pa je, da se nikoli prej ni zgodilo, da bi prestolnici denar dodatno vzeli. "Nam so vzeli tretjino proračuna," že dolgo opozarja župan.

Eno od področij, kjer se Janković ni strinjal s sedanjo vlado, je bila tudi pokrajinska zakonodaja. Po njegovem je treba poiskati rešitev, ki bo najboljša za Slovenijo in bo tudi stroškovno najbolj učinkovita. Pokrajin bi moralo biti šest, je prepričan. Pahor na vprašanje o prihodnji pokrajinski zakonodaji pravi, da je zadovoljen, da vlada avgusta ni poskušala s predlogom zakona o ustanovitvi pokrajin. "Kot veste, je treba zakonodajni postopek zdaj začeti od začetka. Mi se zavedamo, da je to izjemno zahtevna naloga. Socialni demokrati smo med tistimi, ki menijo, da je regionalizacija koristna za prihodnost države," je po volitvah povedal Borut Pahor.