Poleg tega naj bi ji 23. marca lani v Sarajevu vpričo tašče v glavo poskušal vreči pepelnik, ko pa se je na kraju prepira prikazal varnostnik, mu je za ovratnik vrgel cigaretni ogorek. In tretji očitek iz obtožnega predloga: Vodušek je 7. avgusta letos na Železni cesti vpričo 12-letne hčerke ženo z roko udaril v glavo, jo vrgel po tleh in stiskal za vrat z besedami, naj prosi za življenje, obkladal pa naj bi jo tudi z besedami "prasica debela". Tudi takrat naj bi ji zlomil nos. O zadnjem dogodku je bila obveščena policija, Vodušku so začasno prepovedali približevanje oškodovanki, napisali pa so tudi obtožni predlog zaradi nadaljevanega kaznivega dejanja nasilništva.

Žena sporočila, da se odpoveduje pričanju

Že v uvodu sta obdolženčeva odvetnika Blaž Kovačič in Boštjan Penko opozorila, da je oškodovanka Nataša Vodušek nedavno iz Sarajeva poslala sodišču v Ljubljani overjeno izjavo, s katero so odpoveduje pričanju, kar po njunem mnenju pomeni, da se odpoveduje tudi pregonu zoper obdolženca - gre namreč za kaznivo dejanje, ki se preganja na predlog oškodovanca. A sodnica Mojca Lendvaj Brecelj, ki je Voduškovo enkrat že pisno pobarala, ali bi morda pristala na poravnavo, dobila pa ni nobenega odgovora, je vztrajala, da bo oškodovanko povabila na prihodnjo glavno obravnavo, ki bo 14. oktobra, in jo o tem povprašala še enkrat.

Novinar je v zagovoru zatrdil, da ni kriv in da še nikoli ni nikogar udaril ali z njim kako drugače fizično obračunal. "Tako v profesionalnem kot zasebnem življenju sem bil vedno na strani šibkejšega," je poudaril in dodal, da gre za policijski in tožilski konstrukt na podlagi "nekih starih zamer, ki so jih imeli do mene kot novinarja, temu konstruktu pa so potem nasedli tudi mediji". "Avgusta žene nisem udaril, bil sem pač slabe volje, a je bilo še vse normalno. Ko pa sem prišel iz službe, me je doma čakalo deset policistov. Aretirali so me in me zadrževali 48 ur, ker se je nekdo odločil, da bo z menoj obračunal. Šlo je tudi za hudo zlorabo s strani zdravnika, ki je izdal lažno zdravniško potrdilo o svežem zlomu nosu, čeprav je bila poškodba stara že nekaj let," je dejal obdolženi in pojasnil, da ji tudi prvega zloma nosu ni zadal on, ampak se je žena poškodovala v prometni nesreči. Drugih podrobnosti o nasilništvih iz obtožnega predloga ni razkril, pa tudi na vprašanja sodnice, tožilca in odvetnikov ni hotel odgovarjati.

Obračun državnega aparata z novinarjem

Se je pa toliko bolj razgovoril o posledicah, ki jih je imel zaradi objave aretacije v medijih. "Od takrat imam prepoved dela na televiziji, niti enega prispevka nisem smel več objaviti. Zgodil se je medijski linč in umor, kakršnega še ni bilo v slovenski zgodovini, sprožil pa ga je navaden družinski spor, v katerem ni bilo nobenega nasilja. V medijih so omenjali tudi pištolo, za katero imam dovoljenje od leta 1993 in ki je bila vedno na varnem. A policija jo je morala vključiti v ovadbo, da bi vse skupaj izpadlo še bolj grozno. Šokiran sem, česa vsega je sposoben državni aparat, da bi obračunal s posameznikom, z novinarjem," je še izjavil Vodušek.