Po besedah Zvera predvolilna koalicija LDS, SD in Zares pod okriljem ljubljanskega župana kaže, da levica ni dovolj konsolidirana in da se omenjene tri stranke počutijo premalo suverene. To se vidi po njegovem tudi v tem, da imajo težave pri iskanju morebitnega mandatarja.

Sama koalicija se Zveru ne zdi nič slabega, "v kolikor pa ta druščina nastopi z izključujočim odnosom do drugih strank, zlasti do najmočnejše stranke v državi, SDS, pa to nekoliko že spominja na stare čase, ko so v komunikaciji med političnimi akterji prevladovala razredno bojna izhodišča", je dejal Zver. Ob tem sam tudi ocenjuje, da "izključujoče cepitve niso potrebne. Imamo stabilno konsolidirano demokracijo, potrebujemo še konsolidirane politične subjekte, pa bo vse v redu," je dejal.

Stališče SDS glede tega, katero stranko nameravajo po volitvah povabiti v stranko, po besedah podpredsednika SDS ostaja še naprej jasne: "K oblikovanju vlade bomo povabili vse stranke." Pri tem v SDS resno računajo tudi na DeSUS, in to kljub izjavi njenega predsednika Karla Erjavca, da za mandatarja ne bi podprl Boruta Pahorja, pač pa Mitjo Gasparija ali Zorana Jankovića. "Seveda pa imajo v DeSUS svobodno voljo, zato se bodo odločili sami," je dejal Zver.

Jankovićeve besede, da je pod vlado Janeza Janše laž postala vrednota, da je vlada zamenjala kar nekaj nadzornikov in da se ime premiera pojavlja v vseh aferah po letu 1991, je Zver označil kot "dokaj ceneno kritiko" in "banalne obtožbe, ki niso vredne nobenega komentarja". Na navedbe, da se premierovo ime pojavlja v vseh aferah od leta 1991, je dejal, da so te afere "skuhali na Jankovićevi politični strani".