Na naši listi smo ljudje z izkušnjami, različnih poklicev, mladi, starejši, prepoznavni v politiki, predvsem pa je velika posebnost te liste to, da vsi kandidirajo tam, kjer so doma. "Tam nas vsi poznajo, vedo, kakšne vrednote zagovarjamo in kaj bi radi dosegli. Menim, da je tako veliko bolj preprosto prepričati volivke in volivce, da ti zaupajo svoj glas," je dejal predsednik SLS.

Skupni program, ki so ga v SLS in SMS pripravili za te volitve, odraža skupne točke obeh strank, zlasti zelene teme, je poudaril Šrot. "Jamčim tistim, ki nas bodo volili, da se bomo še naprej zavzemali, da se deleži države v zavarovalništvu, bančništvu ali energetiki ne bodo prodajali," je še dodal.

Primc je ob tem izpostavil, da so kandidati skupne liste SLS in SMS na območju Ljubljane za svoje prioritete postavili tudi Ljubljano, "da bi postala vsem generacijam prijazno mesto". Podpredsednik ljubljanskega mestnega odbora SMS Marjan Povše je poudaril, da bo sodelovanje SLS in SMS napredek v politiki. "Glavno je, da se industrija in gospodarstvo preusmerijo v tej meri, da bodo omogočali trajnostni razvoj," je poudaril.

Kandidatka za poslanko Barbara Bavec je izpostavila problem zaposlovanja, ki bo v primeru izvolitve njena glavna prioriteta. Jasna Jovovič je poudarila "celostne in konkretne ukrepe za reševanje prvega stanovanjskega problema mladih", Mateja Saksida pa nujnost popolnoma brezplačnih vrtcev za vse otroke.

Gabrijela Biserka Šertelj je kot svojo prioriteto navedla pomen ohranjanja in razvijanja slovenskega jezika ter trdnega gospodarstva, Franc Pance pa se je zavezal k boju za vladavino prava in neodvisnost vseh treh vej oblasti.

Ekologijo v kmetijstvu je kot svojo prioriteto navedel Janez Žagar, Leposlava Jovanič pa ohranitev naravnega okolja slovenskega podeželja in slovenskega jezika. Ljubljanski mestni svetnik Zelenih, ki kandidira na listi SLS in SMS, Miha Jazbinšek, je napovedal, da se bo kot poslanec zavzemal za nadaljnje izpolnjevanje vseh ciljev, ki jih je že v času njegovega ministrovanja vodilo ministrstvo za okolje.

Franci Demšar pa je ocenil, da so bile zadnje vlade "antiintelektualne", ker se je tako malo vlagalo v znanost. "To se mora spremeniti, saj ima znanost dolgoročen pomen za državo in njen razvoj," je poudaril poslanski kandidat SLS in SMS.