RSS

Messi preprečil senzacijo na Nou Campu, Juventusu remi proti prvakom

Ljubljana -  Po torkovem spekakularnem obračunu med madridskim Realom in Manchester Cityjem, zanimivih obračunov v ligi prvakov ni manjkalo niti dan kasneje. Juventus je pri branilcu naslova londonskemu Chelseaju iztržil remi (2:2), Bayern je doma z 2:1 odpravil Valencio, presenečenje v Barceloni pa je z dvema goloma v drugem polčasu preprečil Lionel Messi.

Nalagam galerijo
  • (Foto: AP)
  • Romulo je v 58. minuti na Nou Campu Moskovčane popeljal v vodstvo. (Foto: AP)
  • Tello je v 14. minuti poskrbel za vodstvo Barcelone. (Foto: AP)
  • Schweinsteiger je za Bayern zadel v 38. minuti. (Foto: Reuters)
  • (Foto: Reuters)
  • (Foto: AP)
  • (Foto: Reuters)
  • 21-letni Brazilec Oscar je zadel v 31. in 33. minuti. (Foto: Reuters)
  • (Foto: Reuters)
  • Manchester United je v vodstvo popeljal Michael Carrick. (Foto: Reuters)
  • (Foto: Reuters)

Podobno kot v torek na srečanju med Realom Madridom in Manchester Cityjem so tudi v Londonu gledalci spremljali zanimiv in atraktiven nogomet. Chelsea je v 33. minuti vodil že z 2:0, potem ko je Brazilec Oscar, ki je prvič v karieri nastopil v ligi prvakov, v razmaku dveh minut dosegel dva lepa zadetka. A prednosti aktualni evropski prvaki niso ohranili, saj so Italijani preko Artura Vidala že v prvem polčasu znižali na 2:1, Fabio Quagliarella pa je v 80. minuti postavil končni rezultat 2:2.

Barcelona še nikdar v zgodovini ni začela lige prvakov na svojem stadionu s porazom, a tokrat bi se lahko tradicija hitro obrnila. Katalonci so sicer z zadetkom Cristiana Tella hitro povedli, vendar so Rusi najprej po avtogolu Alvesa izenačili, na začetku drugega polčasa pa celo povedli. Na koncu je stvari v svoje roke vzel prvi strelec lige prvakov v pretekli sezoni Lionel Messi in tako Barceloni zagotovil načrtovane tri točke. Kataloncem je ostalo malce grenkega priokusa, saj se je že v 11. minuti poškodoval Gerard Pique (gleženj).

Pričakovani zmagi so zabeležili tudi nogometaši Bayerna, osmoljenci zadnjega finala iz Münchna, ki so z 2:1 premagali Valencio, ter Manchester United, ki je z 1:0 ugnal Galatasaray. Za Nemce sta zadela Bastian Schweinsteiger in Toni Kroos, za Angleže pa je bil natančen Michael Carrick že v sedmi minuti tekme.

Edini gostujoči zmagi so dosegli nogometaši romunskega Cluja, ki so z 2:0 slavili proti Bragi, ter beloruskega Bate Borisova, ki so presenetili Lille s 3:1. Tekma med Celticom in Benfico se je končala brez zadetkov, Šahtar Donjeck pa je z 2:0 odpravil danskega predstavnika Nordsjaelland.

Liga prvakov, skupinski del, 1. krog:

Skupina E:

Chelsea – Juventus 2:2 (2:1)
Oscar 31., 33.; Vidal 38., Quagliarella 80.

Šahtar Doneck – FC Nordsjaelland 2:0 (1:0)
Mikhitarjan 44., 76.

Skupina F:

Lille – BATE Borisov 1:3 (0:3)
Chedjou 60.; Volodko 6., Rodionov 20., Oleknovič 43.

Bayern München – Valencia 2:1 (1:0)
Schweinsteiger 38., Kroos 76.; Valdez 91.

Skupina G:

Celtic – Benfica 0:0 (0:0)

Barcelona – Spartak Moskva 3:2 (1:1)
Tello 14., Messi 72., 80.; D. Alves 29./ag., Romulo 59.

Skupina H:

Braga – CFR Cluj 0:2 (0:2)
Bastos 19., 34.

Manchester United – Galatasaray 1:0 (1:0)
Carrick 7.

Povezani članki
Derbi drevišnjih tekem nogometne lige prvakov bosta v Londonu odigrala Chelsea in Juventus Nogomet

Derbi drevišnjih tekem nogometne lige prvakov bosta v Londonu odigrala Chelsea in Juventus

Evropski velikan se je vrnil. Juventus, ki so ga ljubitelji nogometa pogrešali med najboljšimi klubi v Evropi, bo danes odigral prvo tekmo v ligi prvakov po dveh sezonah. Kriza stare dame je bila dolga. Več »

Conteju rdeča luč za vodenje Juventusa tudi na mednarodni sceni Nogomet

Conteju rdeča luč za vodenje Juventusa tudi na mednarodni sceni

Potem ko je italijanska nogometna zveza trenerja Juventusa Antonia Conteja kaznovala z desetmesečno prepovedjo opravljanja dela v nogometu, je danes Mednarodna nogometna zveza (Fifa) kazen razširila še na mednarodno raven. Conte tako ne bo smel biti na klopi stare dame niti na tekmah v Več »

Tottenham okrepila Dempsey in Lloris, Chelsea posodil Essiena Real Madridu, Diarra v Anžiju Nogomet

Tottenham okrepila Dempsey in Lloris, Chelsea posodil Essiena Real Madridu, Diarra v Anžiju

Angleški nogometni prvoligaš Tottenham, nasprotnik Maribora v skupinskem delu evropske lige, je na zadnji dan prestopnega roka v svoje vrste pripeljal Američana Clinta Dempseyja in francoskega reprezentančnega vratarja Huga Llorisa. Več »

Komentarji

Uredništvo Dnevnik.si spodbuja razpravo uporabnikov o novinarskih prispevkih. Uporabnike poziva, naj pri izražanju mnenj upoštevajo pravila komentiranja. V prizadevanju za preprečevanje sovražnega govora na spletu, ki je po zakonu kazniv, smo se pridružili nacionalnemu projektu Spletno Oko. S klikom na gumb Spletno Oko lahko prijavite komentar, za katerega domnevate, da je sovražen. Prijavo prejmeta upravitelj portala in prijavna točka Spletno Oko, ki jo obravnava le v primeru izpolnjenih kriterijev domnevno nezakonite vsebine.

Anketa Arhiv anket
Vremenski podatki
  • 12°C
    Vlaga 88 %
    Veter 2 m/s
    NE