Podobno kot v torek na srečanju med Realom Madridom in Manchester Cityjem so tudi v Londonu gledalci spremljali zanimiv in atraktiven nogomet. Chelsea je v 33. minuti vodil že z 2:0, potem ko je Brazilec Oscar, ki je prvič v karieri nastopil v ligi prvakov, v razmaku dveh minut dosegel dva lepa zadetka. A prednosti aktualni evropski prvaki niso ohranili, saj so Italijani preko Artura Vidala že v prvem polčasu znižali na 2:1, Fabio Quagliarella pa je v 80. minuti postavil končni rezultat 2:2.

Barcelona še nikdar v zgodovini ni začela lige prvakov na svojem stadionu s porazom, a tokrat bi se lahko tradicija hitro obrnila. Katalonci so sicer z zadetkom Cristiana Tella hitro povedli, vendar so Rusi najprej po avtogolu Alvesa izenačili, na začetku drugega polčasa pa celo povedli. Na koncu je stvari v svoje roke vzel prvi strelec lige prvakov v pretekli sezoni Lionel Messi in tako Barceloni zagotovil načrtovane tri točke. Kataloncem je ostalo malce grenkega priokusa, saj se je že v 11. minuti poškodoval Gerard Pique (gleženj).

Pričakovani zmagi so zabeležili tudi nogometaši Bayerna, osmoljenci zadnjega finala iz Münchna, ki so z 2:1 premagali Valencio, ter Manchester United, ki je z 1:0 ugnal Galatasaray. Za Nemce sta zadela Bastian Schweinsteiger in Toni Kroos, za Angleže pa je bil natančen Michael Carrick že v sedmi minuti tekme.

Edini gostujoči zmagi so dosegli nogometaši romunskega Cluja, ki so z 2:0 slavili proti Bragi, ter beloruskega Bate Borisova, ki so presenetili Lille s 3:1. Tekma med Celticom in Benfico se je končala brez zadetkov, Šahtar Donjeck pa je z 2:0 odpravil danskega predstavnika Nordsjaelland.