Ukinjanje na pamet lahko drago stane

Pravih razsežnosti neplačanega pripravništva v Sloveniji ne pozna nihče. Kljub temu bi ga opozicijski in koalicijski poslanci ob podpori vlade ukinili. Toda primer 500 bo dočih socialnih delavcev, ki zaradi pomanjkanja denarja že skoraj dve leti zaman čakajo na obvezno plačano pripravništvo, zgovorno kaže, da je pot v pekel tlakovana tudi z dobrimi nameni.

Z avtobusi še štiri mesece po polžje

Čeprav so še včeraj napovedniki na avtobusnih postajališčih mestnega prometa oznanjali, da se bo z današnjim dnem končal mukotrpen obvoz po Bleiweisovi cesti, so na Mestni občini Ljubljana priznali, da bodo avtobusi po osrednjem delu Slovenske ceste zapeljali šele maja – na dan zmage.

Vsi premierji radovedni, le Cerar ne

Zasebne javnomnenjske agencije so z radovednostjo premierjev v zadnjih desetih letih zaslužile 206.000 evrov. Še dodatnih 177.000 evrov je šlo iz proračuna za sofinanciranje rednih javnomnenjskih raziskav na FDV. Miro Cerar pa, kot kaže, takšne »pomoči«, ne potrebuje.

Minister Žmavc ne zmore...

Je urad za Slovence v zamejstvu in po svetu tako pomembna vladna služba, da poleg ministra brez resorja in državnega sekretarja potrebuje še enega ali celo dva namestnika, se ob spremembah odloka o organizaciji urada sprašuje nekdanji državni sekretar na MJU Gorazd Perenič.

Švicarjem zaradi franka grozi recesija

Kar je bilo še pred nekaj tedni nepredstavljivo postaja realnost. Močan frank hromi Švico, ki ima že več kot 40 odstotkov možnosti za trd pristanek v recesiji. Ob dobičke bodo tako farmacevti, urarji kot tudi turistična industrija.

Prava ideja: registracija za padala

Uredba, ki določa obvezno registracijo oziroma evidenco jadralnih padal, velja že več kot tri tedne, ministrstvo za infrastrukturo pa še vedno ni določilo izvajalca evidenti ranja. Padalci ostajajo na tleh.