Pred obračunom so iz tabora Slovenije sporočili, da zaradi lažjih poškodb to pot ne bosta nastopila Boštjan Nachbar in Primož Brezec. Uvod v tekmo je obetal izenačen dvoboj, saj je Vidmar dosegel prvih šest točk, od tega je dvakrat silovito zabil. A to je bilo od zeleno-belih tudi vse. Že do polčasa so gostitelji v dvorani OAKA prišli do osmih točk naskoka, pravi polom pa so slovenski košarkarji doživeli v drugih desetih minutah, ko so dosegli le sedem točk, prejeli pa jih kar 31.

V nadaljevanju obračuna je kazalo na to, da bi se gostje do konca lahko približali. Sredi tretje četrtine jim je uspel delni izid 12:0, a so Grki ne mudoma odgovorili z 11:0. Za nameček je v enem od prodorov na komolec padel Dragič, ki do konca obračuna ni več stopil na igrišče. Igra mačke z mišjo se je nadaljevala vse do konca obračuna, ko so varovanci Memija Bečiroviča s sklonjenimi glavami zapustili parket atenske dvorane. Dejstvo je, da sta po napornem ritmu pripravljalnih tekem zbranost in fizična moč na nizki točki, a vseeno se svetovno prvenstvo hitro približuje in vprašanje je, ali bo teden dni pred potjo v Turčijo dovolj, da se bodo igralci regenerirali in v najboljši pripravljenosti krenili na košarkarski mundial.