Selektor Slovenije Memi Bečirovič tokrat v dvanajsterico, ki je stopila na parket atenske dvorane OAKA poleg poškodovanega Sanija Bečiroviča ni uvrstil še Sama Udriha, ki si je na za dnjem treningu lažje zvil gleženj. Prva četrtina je minila v strelskem obračunu Gorana Dragiča in Novice Veličkovića, saj je prvi v uvodnih desetih minutah dosegel deset točk, drugi pa 14. Toda Gogi se v nasprotju s srbskim košarkarjem v nadaljevanju prvega polčasa ni ustavil. Še naprej je pridno polnil nasprotnikov koš (do glavnega odmora je dosege 21 točk), poleg tega pa še skakal, asistiral in kradel žoge, kakšno preveč pa tudi izgubil. Na krilih 24-letnega člana NBA moštva Phoenix Suns si je Slovenija do polčasa priigrala 13 točk naskoka (51:38).

Pričakovano so Srbi v nadaljevanju močno stisnili v obrambi, prednost pa se je iz minute v minuto topila. V 35. je tako prišlo do prvega izenačenja (68:68) in sledila je napeta končnica. Po točki naskoka (81:80) so imeli napad Slovenci, a se je Lakovič zapletel, v nasprotnem napadu pa je sledil prekršek, po katerem je Veličković hladnokrvno zadel oba prosta meta za vodstvo 82:81. Do konca je ostalo pet sekund, žogo je s sredine igrišča izvajal Nachbar, pod košem lepo našel Brezca, ki bi moral z zabijanjem odločiti zmagovalca. A Sežančan se je odločil za polaganje, ki ga je na veliko žalost slovenskih navijačev zgrešil.