Marc Savard je na svoji prvi tekmi po poškodbi in 7. marcu odločil srečanje v Bostonu. Zadel je po 13 minutah in 52 sekundah podaljška. Tuukka Rask je za domače zbral 32 obramb, Dennis Wideman je bil trikrat podajalec, Miroslav Šatan in Patrice Bergeron pa sta v statistiko vpisala po en gol in podajo. Na drugi strani je vratar Brian Boucher ubranil kar 41 strelov, Mike Richards pa je dosegel dva gola in podajo. Boston je sicer zelo hitro povedel, po prvih 13 minutah je bilo 2:0, še osem minut pred koncem pa so domači vodili z dvema zadetkoma naskoka (4:2), nato pa sta Richards in Danny Briere izsilila podaljšek.

V Chicagu je Roberto Luongo ubranil 36 strelov, kar 17 v prvi tretjini, Vancouver, ki je v prvem krogu izločil ekipo Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, pa je nadaljeval z nizom zmag. Gostitelji so dosegli dva gola v manj kot minuti. Najprej je Anttija Niemija, novinca v vratih domačih, ukanil Mason Raymond, ko je bilo do konca uvodnega dela igre 10,5 sekunde, po 32 sekundah druge tretjine pa je bil uspešen še Henrik Sedin in povišal na 3:0. Patrick Kane je ob prednosti dveh igralcev več na ledu v začetku zadnje tretjine preprečil, da bi Luongo led zapustil nepremagan.