S tekmo v San Joseju se je začel drugi krog končnice na severnoameriškem ledu, zvezdnik prvega večera pa je postal Joe Pavelski, ki je Detroitu zabil dva gola ter dodal asistenco. Velik korak k zmagi so gostitelji napravili že v prvi tretjini, ko je v 10. minuti najprej zadel Pavelski, v 11. pa Dany Heatley in Devin Setoguchi. V vsega 79 sekundah so gostitelji vodili s 3:0.

Gostje so z golom Dannyja Clearyja v prvi ter Johana Franzna v drugi tretjini izid znižali, v začetku zadnjega dela pa je Pavelski z drugim golom poskrbel za mirnejše nadaljevanje za San Jose. Brian Rafalski je v 43. minuti sicer znižal na 4:3, gostje iz Detroita pa do konca izida niso uspeli izenačiti. Moštvi se bosta vnovič pomerili v San Joseju po dveh dneh premora.

Danes ponoči bo na sporedu prva tekma drugega kroga končnice med Pittsburghom in Montrealom, ki je v prvem krogu presenetljivo izločil najuspešnejšo ekipo rednega dela tekmovanja Washington.