Posnetek streljanja je po navedbah CNN naredil prebivalec Fergusona med snemanjem pogovora preko Skypa ravno v trenutku, ko je policist streljal na mladega Browna. Na kratkem posnetku je najprej slišati šest strelov, nato pa po krajšem premoru še štiri.

Moški, ki je naredil posnetek, želi ostati anonimen. Je pa njegov odvetnik Lopa Blumenthal že ocenil, da bi bil lahko posnetek zelo pomemben, še posebej zaradi zgovornega premora med streli. "Ne gre zgolj za število strelov. Gre za to, kako so bili izstreljeni," je dejal odvetnik, kot poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Velika porota se še odloča, ali je 28-letni belopolti policist Darren Willson "uporabil prekomerno silo", ko je ustrelil temnopoltega Browna. Obdukcija je pokazala, da je bil Brown ustreljen šestkrat.

Po uradni policijski verziji naj bi Brown skušal poseči po policistovi pištoli, zato ga je ta ustrelil. Po navedbah prič pa je šlo za hladnokrvno usmrtitev mladeniča, ki se je želel predati in je držal roke v zrak, v ozadju pa je bil očiten rasni motiv.

Uboj kot sprožilec nemirov

Uboj Browna 9. avgusta je nato v Fergusonu, predmestju St. Louisa, sprožil množične rasne proteste in nasilje. Sprožil je tudi novo veliko razpravo o rasnih vprašanjih v ZDA in o vlogi policije. Nasilje se je minuli teden umirilo, še vedno pa v mestu pripravljajo manjše mirne proteste.

18-letnega Michaela Browna so pokopali v ponedeljek, njegovega pogreba pa se je udeležilo več tisoč ljudi, med njimi tudi številni aktivisti za državljanske pravice, kot sta Al Sharpton in Jesse Jackson.