Po njenih besedah bo Evropski varnostni svet še naprej sprejemal sankcije, če bo Severna Koreja dalje ogrožala države okoli sebe in po svetu. »Ostajamo tudi globo zaskrbljeni glede kršenja človekovih pravic v Severni Koreji. Do sedaj smo najrevnejšim prebivalcem pomagali le na popolnoma humanitarni podlagi,« je dodala Ashtonova. Zaključila je, da gre za brutalen režim, ki za svoje prebivalstvo skrbi na zelo grozljiv način. »Vsi, ki smo se kdaj ukvarjali z dogajanjem v državi se dobro zavedamo, kakšna je situacija tam,« je zaključila.

Kacin: Kimova propaganda je igra pokra, v kateri so največji poraženci prebivalci Severne Koreje

Evropski poslanec Jelko Kacin je v odzivu na besede visoke predstavnice na kratko dejal, da je kriza na polotoku predvsem virtualna, diktatura pa žal zelo realna in še izjemno okrutna Novi diktator z dinastije Kim po Kacinovem mnenju preizkuša potrpežljivost svetovnih voditeljev.

»Njegova propaganda je igra pokra, v kateri so največji poraženci prebivalci Severne Koreje. Paranje živcev, ples na konici noža in hkrati še razširjanje delovnih taborišč za prevzgojo je nedopustno, neodgovorno in grobo igranje z mednarodno skupnostjo, nekakšna igra 'mačke z mišjo'. Še več, gre tudi za zatiranje, tlačenje in mučenje lastnega prebivalstva pod pretvezo zunanje nevarnosti za državo, gospodarstvo in državljane, ki jih ne vojaško, ne kakorkoli drugače ne ogroža prav nihče, razen lastnega režima,« je zaključil Kacin.

Ashtonova o situaciji v Siriji: Lahke rešitve ni. Če bi obstajala, bi jo že našli.

Ashtonova je poudarila, da situacija v Siriji prikazuje nezmožnost mednarodne politike, da pomaga končati prelivanje krvi v državi. »Lahke rešitve ni. Če bi obstajala, bi jo že našli. S humanitarne perspektive je izjemno pomembno vprašanje, kaj bodo mednarodne organizacije storile z naraščajočim številom beguncem,« je povedala in dodala, da brutalno nasilje, ki ga prikazuje vojska predsednika Bašarja al Asada ni opravičljivo na noben način. Sirci se po njenih besedah ne smejo počutiti zapuščenega s strani mednarodnih sil. »Do sedaj smo za pomoč Siriji namenili 100 milijonov evrov, situacija pa postaja vedno bolj kritična,« je zaključila Ashtonova.