Pogačnik je sodeloval na zimskih olimpijskih igrah v St. Moritzu leta 1948 in s štafeto 4x10 km osvojil deveto mesto. V posamični tekmi na 18. km je bil takrat 56. V svoji dolgi in bogati karieri je zaznamoval slovenski smučarski tek. Zlata generacija jeseniških tekačev, v kateri so bili poleg Toneta Pogačnika še Franc Smolej st., Tone Razinger, Jože Knific ter ostali Gorenjci Matevž Kordež, Gregor Klančnik in drugi, je v času tik pred drugo svetovno vojno in takoj po vojni zaznamovala slovenski smučarski tek.

Pogačnik je tekmoval tudi v alpskem smučanju. Znan je bil tudi po tem, da je na treningu za Triglavski smuk leta 1946 zdrsnil prek Severne stene in preživel padec iz višine 96 m praktično nepoškodovan, na Triglavske strmine pa se je vrnil že naslednje leto. Pogačnik se je po končani tekmovalni karieri posvetil tudi vzgoji mladih tekačev in vrsto let delal kot trener v jeseniškem smučarskem klubu.

Pogreb Toneta Pogačnika bo v petek ob 13. uri na Blejski Dobravi.