Spomnimo, Cesar Muñiza Fernandez je v izdihljajih tekme galaktikom dosodil enajstmetrovko, ki jo je nato uspešno izvedel Cristiano Ronaldo in svojemu moštvu v 96. minuti srečanja zagotovil zmago z 2:1. Televizijski posnetki so kasneje pokazali, da je v kazenskem prostoru Elcheja prišlo do prerivanja med domačim nogometašem Carlosom Sanchezom in Realovim branilcem Pepejem, prekršek pa je storil gostujoči igralec in ne Sanchez, kot je dosodil sodnik.

Velja še omeniti, da je sodnik Muñiza Fernandez v letošnji sezoni enkrat že razburil, potem ko je tekmo med Barcelono in Sevillo končal minuto po izteku sodnikovega podaljška. Gostje so zaradi tega na Camp Nouu ostali brez osvojene točke, saj je zmago Kataloncem v 94. minuti zagotovil Alexis Sanchez.