Kot so za STA pojasnili na zunanjem ministrstvu, so ji 8. julija izdali sklep o izredni odpovedi na podlagi 5. alineje prvega odstavka 110. člena zakona o delovnih razmerjih. Ta med drugim določa, da lahko delodajalec delavcu izredno odpove pogodbo o zaposlitvi, če mora biti zaradi prestajanja zaporne kazni več kot šest mesecev odsoten z dela.

Voduškova se je na sklep pritožila, o pritožbi pa sedaj odloča komisija za pritožbe iz delovnega razmerja pri vladi. Pritožba zoper sklep o odpovedi v skladu z zakonom o javnih uslužbencih zadrži izvršitev sklepa. Ker postopek še ni končan, so z MZZ še sporočili, da podrobneje o njem ne morejo govoriti.

Ljubljansko sodišče je decembra 2011 Voduškovi izreklo leto dni zapora in prepoved vožnje avtomobila za šest mesecev. Sodišče je pritrdilo tožilstvu, da je Voduškova oktobra 2008 v Sarajevu ob povzročitvi prometne nesreče, v kateri je bil hudo poškodovan domačin Nijaz Zorlak, prevozila rdečo luč na semaforju in vozila pod vplivom alkohola. Voduškova se je na sodbo pritožila, a je višje sodišče njeno pritožbo zavrnilo.

Prometna nesreča se je zgodila 13. oktobra 2008, le nekaj ur pred obiskom takratnega slovenskega predsednika Danila Türka v BiH. Dogodek je v BiH sprožil burne odzive. Voduškovo je zaradi prometne nesreče zunanje ministrstvo poklicalo na posvetovanja v Ljubljano, predsednik republike pa jo je nato 19. decembra 2008 odpoklical s položaja.