Po navedbah Dela je to daleč najslabša ocena za katerokoli vlado Janeza Janše. Srednja ocena 1,88 pa je na ravni, kakršno je imela vlada Boruta Pahorja, ko je sredi leta 2011 dokončno razpadla. Kot negativno ali zelo negativno je delo vlade označilo skupaj 79,6 odstotka anketiranih, pozitivno in zelo pozitivno pa skupaj 12,8 odstotka.

Ocena za delo državnega zbora je - kljub temu da ga večina ocenjuje kot negativno - opazno boljša kot ocena vlade. Srednja ocena znaša 2,12. Po navedbah časnika je tolikšna razlika med vlado in državnim zborom sila redka, sploh pa po navadi višjo oceno dobi vlada, ne državni zbor.

Večini parlamentarnih strank je v tokratni anketi podpora v primerjavi s prejšnjim mesecem padla. Izjemi sta DeSUS in DL. Vse bolj pa narašča delež tistih, ki jim ni mar za stranke. Seštevek odgovorov ne vem, ne bi se udeležil volitev in ne bi volil nobene stranke je zdaj že 46 odstotkov.

Za obstoječe parlamentarne stranke se je izreklo 50,3 odstotka vprašanih, 3,7 odstotka pa bi jih volilo kako drugo stranko (večinoma TRS in SNS). Med parlamentarnimi strankami je še vedno na prvem mestu SD s 14,6 odstotka glasov. SDS je tokrat podporo izrazilo 10,2 odstotka vprašanih, PS pa bi dobila 7,2 odstotka glasov. Na četrtem mestu je SLS (6,4 odstotka), sledi pa DL (5,5 odstotka). Na koncu sta DeSUS (3,7 odstotka) in NSi (2,7 odstotka).

Barometer politikov kljub spremenjeni metodologiji izračunavanja ocene ni prinesel sprememb na vrhu, kjer so še vedno Pahor (3,54), Radovan Žerjav (3,42) in Janez Potočnik (3,38). Na ostalih mestih sledijo Danilo Turk, Franc Bogovič, Janez Šušteršič, Senko Pličanič, Lojze Peterle, Gregor Virant, Matjaž Hanžek, Andrej Vizjak, Jelko Kacin, Igor Lukšič, Pavel Gantar, Karl Erjavec, Milan Zver, Zmago Jelinčič, Ljudmila Novak, Žiga Turk in Vinko Gorenak.

Tokrat tako z lestvice izpadeta Turk in Gorenak, nanjo pa se na predlog anketiranih uvrstita prejšnjič izpadla Janša in Zoran Janković.

Naročnik ankete je uredništvo Dela. Telefonsko anketiranje je od 11. do 14. februarja na reprezentativnem vzorcu 700 odraslih državljanov opravil oddelek za tržne raziskave Delo Stik.