Zakon o poslancih tem sicer prepoveduje članstvo v nadzornih odborih gospodarskih družb, vendar pa Šircelj pravi, da njegovi funkciji nista izključujoči. Ob robu današnje novinarske konference o predlaganem davku na nepremičnine je sicer spregovoril tudi o prvem prenosu terjatev na t.i. slabo banko, saj EU še vedno ni prižgala zelene luči za prenos. "Gre za vprašanje cene in za vprašanje državne pomoči," je dejal.

Finančni strokovnjaki iz direktorata Evropske komisije za konkurenco namreč še opravljajo pregled terjatev, pri čemer posebno pozornost namenjajo temu, da pri tem ne bi prišlo do nedovoljene državne pomoči. "Mislim, da je treba določiti cene na novo, mislim pa tudi, da razlike niso velike," je ocenil Šircelj. Po njegovem mnenju bo NLB morala pristati na "tržno ceno" terjatev, prenos prvih terjatev pa naj bi se zgodil v najkrajšem možnem času.

Na vprašanje, ali je slovenska vlada še suverena pri sprejemanju odločitev, ali pa jo že nadzoruje "trojka", je Šircelj dejal, da se morda marsikomu že tako zdi, saj je Slovenija pod zelo natančnim nadzorom. "Evropska komisija, Evropska centralna banka in Mednarodni denarni sklad spremljajo vsako potezo vlade. Seveda pa zelo pozorno tudi gledajo tisto, česar ne bo storila, pa je obljubljala, da bo," je dodal Šircelj.

Pogodba za prenos terjatev na slabo banko je sicer že pripravljena, ker pa vrednosti prenosa niso v skladu s pričakovanji Evropske komisije, še ni podpisana. Premierka Alenka Bratušek ocenjuje, da naj bi bila vrednost prvega t.i. pilotnega svežnja slabih terjatev iz NLB okoli 100 milijonov evrov.