"SDS ima 26 poslancev, DeSUS, DL, SLS in NSi pa skupaj 22. Mirno gre lahko kdorkoli k Jankoviću in Lukšiču, komaj čakamo to sanjsko ekipo," so še zapisali v SDS.

Potem ko je svet DL od predsednika vlade Janeza Janše v soboto zahteval, naj zaradi poročila protikorupcijske komisije v 10 dneh odstopi ali vloži zaupnico vladi, sicer bodo zapustili koalicijo, je danes podobno storil tudi DeSUS. S tem, da DeSUS Janši ni postavil roka za odstop. Toda tudi stranka upokojencev od Janše in tudi od ljubljanskega župana Zorana Jankovića zahteva, naj zaradi očitkov protikorupcijske komisije glede njunega premoženja odstopita z javnih funkcij.

O nadaljnjih potezah stranke je razpravljal tudi svet NSi, ki je sklenil, da je za Slovenijo najbolje, da sedanja vladna koalicija nadaljuje s svojim delom ter uveljavi začete reforme. Odločitev o tem, ali bo odstopil, pa NSi prepušča Janši. O politični situaciji danes razpravlja tudi glavni odbor SLS.

Kljub vsem špekulacijam pa kaže, da se vse bolj odpirajo vrata predčasnim volitvam. Tehnična vlada je namreč po mnenju večine parlamentarnih strank malo verjetna. Nekateri sicer špekulirajo o možnosti nove politične koalicije, a pri tem trčijo, kot pravi prvak DeSUS Karl Erjavec, na enak problem, kot ga imajo sedaj.

Ljubljanski župan Zoran Janković, ki je v soboto "zamrznil" funkcijo predsednika PS, namreč zaradi ugotovitev protikorupcijske komisije ni odstopil kot ljubljanski župan.

Več o današnjem političnem dogajanju si preberite na tej povezavi.