Veleposlanik je med drugim dejal, da ne more odgovoriti, ali bi morala premier Janez Janša in ljubljanski župan ter ljubljanski župan Zoran Jankovič odstopiti, ker »bi se s tem vmešaval in bi bilo to neprimerno«. Dodal pa je, da pa je za njiju osebno to iz več razlogov mnogo bolj zapleteno vprašanje kot za kogar koli drugega. O pismih, ki romajo v tujino, pravi, da prinašajo več škode kot koristi. O morebitnem prihodu zapornikov iz Guantanama ni dorečeno še nič in, kot pravi Mussomeli, zaradi občutljivega obdobja v slovenski politiki tega vprašanja tudi ni potiskal v ospredje. Ocenjuje, da se je slovenska vlada reševanja krize lotila po bolj pogumnem vrstnem redu ukrepov od ameriške. Glede spora Slovenije in Hrvaške o Ljubljanski banki pa med drugim pravi, da so ameriška stališča enako trda do obeh.

Več preberite v jutrišnjem Dnevniku.

Ostro pismo kluba nekdanjih slovenskih veleposlanikov

Klub slovenskih veleposlanikov je v četrtkovem odprtem pismu ameriškemu veleposlaniku v Sloveniji očital, da se vmešava v slovenske notranje zadeve in s tem žali dostojanstvo vseh zavednih slovenskih državljanov. »Vseeno je, katera politična opcija v Sloveniji vam je bližja, toda ob tem nimate nikakršnega pooblastila za svoj politični aktivizem,« je Mussomelija med drugim opozoril predsednik kluba, ki združuje nekdanje slovenske veleposlanike, Peter Toš.

Mussomeli je v minulih dneh nekajkrat komentiral razmere v Sloveniji. V torek je tako po srečanju s podpredsednico DZ Romano Tomc iz SDS po poročanju Dela izjavil, da se mora Slovenija izogniti predčasnim volitvam, saj da z njimi ne bi rešili ničesar.

Dan pred tem je ugotovitve protikorupcijske komisije glede premiera Janeza Janše in ljubljanskega župana Zorana Jankovića komentiral za Finance in pri tem menil, da gre za resne obtožbe in da so ljudje lahko upravičeno zaskrbljeni v zvezi s tem.

Toš je sicer v četrtkovem pismu spomnil, da je takratni predsednik republike Danilo Türk Mussomelija že pred približno letom dni javno opozoril, da njegovo vmešavanje v politične povolilne zadeve Slovenije nikakor ni skladno z vlogo veleposlanika v tuji državi.

Takrat je namreč Mussomeli večkrat javno komentiral dogajanje, povezano z oblikovanjem koalicije po predčasnih volitvah konec leta 2011.

Mussomeli za jutrišnjo številko tiskanega Dnevnika: