"Velika težava bo že z zapiranjem prihodkov in izdatkov v proračunu za letošnje leto, saj bo skoraj zagotovo, glede na sedanje trende, prišlo do luknje. Za naslednje leto pa glede na napovedi nadaljnje recesije in padanje domače potrošnje na podlagi, ki je zdaj predstavljena, ni mogoče računati niti na to, da se ponovi letošnje leto, kaj šele, da se primanjkljaj zniža na tri odstotke," je za STA aktualno politično dogajanje komentiral prvak največje opozicijske stranke.

Kot je dejal, Slovenija z napačnim ukrepanjem v smislu dvigovanja davkov in obremenitve gospodarstva ter neukrepanjem v smislu zmanjšanja administrativnega dela v javnem sektorju ne dosega niti približno tega, kar bi morala narediti in kar je obljubila evropskim partnerjem. Zato državi po njegovem grozi padec iz finančnih trgov in nezmožnost refinanciranja dolgov v prihodnjem letu, ko bo za ta namen potrebovala skoraj pet milijard evrov.

"To na koncu prinese reševanje s strani drugih in vse več ljudi je v tej državi, ki danes misli, da je to edina rešitev," je bil jasen Janša.

V zvezi z napovedano interpelacijo zoper finančnega ministra Uroša Čuferja je predsednik SDS dejal, da bo ta vložena iz formalnih in vsebinskih razlogov. Formalni razlog je sicer kršitev zakona pri poskusu degradiranja Družbe za upravljanje terjatev bank, vsebinski pa v ukrepih, ki so sprejeti za to, da se za tajkunske kredite znova vzame denar iz žepov davkoplačevalcev.

To kar sta Banka Slovenije in ministrstvo za finance naredila s Probanko in Factor banko je po njegovih besedah namreč potrditev motivov, zaradi katerih so rušili njegovo vlado. "Glavni motiv za to je bila namreč napoved transparentne sanacije bančnega sistema, to kar so zdaj naredili, pa je prikrivanje odgovornosti in dodatna kraja denarja iz žepov davkoplačevalcev. Zato da so si nekateri iz Foruma 21 razdelili milijonske dividende obeh bank, ki bi morale biti likvidirane že pred leti," je dejal Janša.

O tem, kako bi na politično stabilnost lahko vplivala napoved aktualne premierke Alenke Bratušek, da se bo potegovala za predsednico največje koalicijske stranke, Janša meni, da čeprav to morda zgleda prvovrstna politična tema, so dogajanja v Pozitivni Sloveniji obrobnega pomena.

Ne glede na to, kaj se bo s to stranko zgodilo, to ne bo imelo bistvenega vpliva na tok dogajanj v državi, ki ga usmerjajo drugi, tisti, ki so stranko ustanovili, zato je po njegovem povsem nepomembno, kdo bo na čelu te stranke igral vlogo marionete.