Aneks objavil na facebooku

Dr. Igor Šoltes, ki se bo na nedeljskih volitvah potegoval za stolček v Evropskem parlamentu, je danes na facebooku objavil aneks k najemni pogodbi za občinsko kadrovsko stanovanje, ki ga je dobil leta 1993, samo leto za tem, ko je nastopil službo na tedanji občini Ljubljana-Šiška. Z aneksom, podpisanim decembra 1994, se je pravica najema omenjenega stanovanja podaljšala za nedoločen čas, spremenila pa se je tudi cena, in sicer tako da je najemnina po novem znašala 2,5 nemških mark na kvadratni meter. Kakšna je bila prvotna cena, sicer ni jasno, saj prvotne pogodbe Šoltes (kljub naši prošnji) ni predložil.

Preberite še članek iz tiskane izdaje Dnevnika: Šoltes v petih letih vrnil 155.000 evrov

Aneks je že v četrtkovih predvolilnih soočenjih objavila RTV Slovenija. Na vprašanje voditeljice, ali je kot odgovorna oseba na občini pogodbo pravzaprav podaljšal sam sebi, je odgovoril, da to delno drži, več pa ni pojasnil. Spomnimo, da je bil Šoltes v tem času član Izvršnega sveta Skupščine občine Ljubljana-Šiška za področje stanovanjskih zadev in sekretar Sekretariata za stanovanjske zadeve, mandat pa se mu je iztekel 31. decembra 1994 – torej samo malo za podpisom omenjenega aneksa. Septembra istega leta je postal tudi predsednik upravnega odbora Stanovanjskega sklada ljubljanskih občin. Pod aneksom je sicer v imenu občine podpisan tedanji predsednik izvršnega sveta občine Ljubljana-Šiška Peter Zule.

Kdaj je postal 50-odstotni lastnik stanovanja v Piranu?

Šoltes medtem še vedno ni pojasnil, kdaj je postal 50-odstotni lastnik stanovanja v Piranu, res pa je, da po veljavni zakonodaji, tudi če se je to zgodilo v času njegovega bivanja v občinskem stanovanju, to ne more biti razlog za odpoved pogodbe. Kot je že včeraj pojasnil Rink, ta določba velja zgolj za najemnike neprofitnih, ne pa tudi profitnih javnih stanovanj. Na skladu si prizadevajo, da bi se ta določba spremenila, zato so že lani poslali pobudo na ministrstvo gre za ministrstvo za infrastrukturo in prostor.

Na vprašanje, ali se obeta takšna sprememba (ali kakršna koli sprememba po mnenju mnogih zelo pomanjkljive stanovanjske zakonodaje), na ministrstvu odgovarjajo zgolj z opozorilom, da je bila takšna rešitev zasnovana in sprejeta v parlamentarni proceduri leta 2003.