Virant je dolžan spoštovati standarde, ki jih drugim postavlja sam

V članku, objavljenem v današnji tiskani izdaji Dnevnika, smo objavili dele korespondence ministra Viranta iz let 2010 in 2011 s takratnim komercialnim direktorjem pri Adrii Airways Tomažem Kostanjškom. Virant je pred tem zatrjeval, da za popuste pri vozovnicah ni vedel, korespondenca pa kaže, da je poceni vozovnice urejal tudi sam.

»Minister Virant, ki svojo politično zgodbo gradi ravno na visokih moralno-etičnih standardih, ki naj se jih držijo politiki, je dolžan te standarde v prvi vrsti spoštovati ter se po njih ravnati tudi sam,« je zapisal Han. Po njegovih besedah je tudi v luči boja proti korupciji, nad katero bdi ministrstvo za notranje zadeve, prav, da se zadeva razčisti hitro in brez političnih preigravanj ter špekulacij, s čimer se lahko ustvari vtis, da je boj s korupcijo politično motiviran ter selektivne narave.

NSi: Virant naj odstopi

V Novi Sloveniji (NSi) Viranta pozivajo k resnemu premisleku o odstopu z ministrskega položaja. Spominjajo, da so na sporen nakup vozovnic že sami opozorili v vloženi interpelaciji novembra lani: »Kot kažejo nove informacije, se nismo zmotili.« Poudarjajo, da početje ministra krepi nezaupanje ljudi v politiko in javne osebe, zato Viranta pozivajo, naj sam realizira trditev, da v Sloveniji ne sme biti ne svetih krav in ne malih bogov, ter naj odstopi z mesta ministra.

Erjavec: Na vrsti je Virant

Po mnenju predsednika DeSUS Karla Erjavca je v zadevi z letalskimi vozovnicami na vrsti notranji minister Gregor Virant, ki mora zadevo podrobno pojasniti. Erjavec meni, da bodo vozovnice tudi tema razprave v DZ ob glasovanju o interpelaciji, ki so jo februarja zoper Viranta vložili nepovezani poslanec Ivan Vogrin in nekateri poslanci SDS.

Virant je danes v odzivu pojasnil, da je zgodba s poročilom KPK glede vozovnic zanj zaključena, s KPK pa so sporočili, da omenjenih dokumentov oziroma elektronskih sporočil nimajo.