»Povezovanje Skimarja s Seawayem je že nekaj mesecev ni več aktualno. To, da bi se o tem zdaj dogovarjali, so natolcevanja, s katerimi želi vršilec dolžnosti predsednika uprave Skimarja Ivan Štrlekar zdaj odvrniti pozornost od spornih transakcij za razne svetovalne storitve,« pojasnjuje Kralj. V Kapitalski družbi (Kad), ki jo vodi predsednik uprave Uroš Rožič, pravijo, da že v preteklosti s preostalimi družbeniki (skupina Zavarovalnica Triglav in DSU, op. p) niso podprli povezovanja med Seawayem in Elanom Marine. »Trenutno niti družbeniki niti nadzorni svet nadaljnjih predlogov v zvezi s povezovanjem nismo prejeli. Sinergijski učinki, ki bi opravičevali povezovanje obeh družb, niso izkazani, zato lahko zagotovimo, da ob teh predpostavkah do povezovanja ne more priti,« so v Kadu odgovorili na vprašanje, ali lahko zagotovijo, da v času Rožičevega mandata ne bo povezovanja med Elanom Marine in Seawayem.

Sicer pa se spor, ki je pred dnevi izbruhnil med Štrlekarjem in Kraljem, iz dneva v dan bolj zaostruje. V Dnevniku smo že v soboto prvi razkrili, da se je med njima zapletlo na četrtkovi seji nadzornega sveta Skimarja. Ker je bil Kralj deležen očitkov, da je s »prilagojenimi« poslovnimi rezultati seznanil javnost in tako otežil napovedano odpuščanje 180 zaposlenih, je nadzornike seznanil z velikanskimi svetovalnimi in odvetniškimi stroški Skimarja. Po zadnjih neuradnih podatkih naj bi ti znašali celo nekaj sto tisoč evrov. Od tega sta odvetnika Rajko Vrečar in Daniel Planinšec prejela skupno več kot 100.000 evrov, samostojni podjetnik Drago Keršič pa 150.000 evrov. Če bi Štrlekar odobril sanacijske ukrepe, ki jih je pripravil Keršič, pa naj bi mu po pogodbi pripadalo še dodatnih 250.000 evrov.

Štrlekar je včeraj v pismu lastnikom Skimarja zaradi številnih domnevnih nepravilnosti predlagal razrešitev Kralja. Poleg tega, da je medijem razkril poslovno skrivnost o dobičku, kar bo povzročilo težave pri načrtovanem odpuščanju zaposlenih, Štrlekar očita Kralju, da se je brez njegove vednosti dogovarjal za nove skupne projekte s Seawayem, v katere bi moral Skimar vložiti 1,2 milijona evrov nedavno prejetih dokapitalizacijskih sredstev. V pismu Štrlekar navaja tudi očitke, da je Kralj zaposlenim v finančni službi Skimarja prepovedal izpolnjevati njegova navodila, da mu ni omogočil vpogleda v njegovo pogodbo o zaposlitvi, po kateri naj bi imel od 11.000 do 12.000 evrov plače.

»Z vsemi poslovnimi partnerji smo se dolžni dogovarjati o novih projektih,« komentira očitke o naložbi v vrednosti 1,2 milijona evrov Kralj. »Finančno službo Skimarja pa sem v pisni obliki opozoril, naj se zaščitijo pred morebitnim obtožbami zaradi spornih ukazov Štrlekarja. Individualne pogodbe o zaposlitvi mu nisem želel pokazati, ker sem bil opozorjen, da jo želi predati medijem,« pravi Kralj.
In kako Štrlekarjevo pismo komentirajo v Kadu? »Zelo obžalujemo, da prihaja do določenih trenj pri delovanju Štrlekarja in Kralja, pri tem pa tudi do javnega obtoževanja. Od uprave pričakujemo odgovorno in profesionalno ravnanje v korist družbe, njenih zaposlenih, kot tudi družbenikov. Enako velja tudi za prokurista in člane nadzornega sveta. Skladno s svojimi pristojnostmi bomo zahtevali vse potrebne podatke za presojo odgovornosti organov upravljanja in tudi ustrezno ukrepali.«