Tožilstvo obtoženim očita pranje denarja, zlorabo položaja in ponarejanje listin, kazniva dejanja pa se nanašajo na obdobje med letoma 2004 in 2007. Prek slamnatih družb, ustanovljenih v tujini, naj bi med drugim SCT izstavljali račune za svetovalne storitve, ki niso bile nikoli opravljene. Prostor, Kranjc, Mušičeva in Feguš očitkov ne priznavajo, zato bo sodnica izpeljala klasično sojenje, na katerem pa (vsaj do nadaljnjega) ne bo Zidarja. Kot je povedala Drozdek-Draganičeva, je postopek zoper prvoobtoženega izločila na podlagi izvedenskega mnenja, v katerem so zdravniki ugotavljali, ali je utemeljen njegov predlog za odložitev prestajanja zaporne kazni v zadevi, ki se nanaša na gradnjo letališkega stolpa na Brniku. Kot je znano, je bil takrat obsojen na štirinajst mesecev za zapahi, kamor pa ravno zaradi načetega zdravja še vedno ni odšel.

Tožilka Gončinova se z odločitvijo sodnice sicer ni strinjala, a se nanjo v tej fazi postopka ne more pritožiti. Kot je poudarila, sta prestajanje zaporne kazni in sodelovanje na sojenju dve povsem različni stvari. Po njenih besedah je iz izvedenskih mnenj in preostale zdravstvene dokumentacije razvidno, da bi se Zidar lahko udeleževal obravnav pod določenimi pogoji – njegove izpovedbe bi lahko trajale največ 15 minut, po njih bi mu bilo omogočeno posvetovanje z odvetnikom (zdaj ga zastopa Boštjan Podgornik), imeli bi tudi več odmorov. Njegovo sodelovanje bi bilo potrebno zaradi ekonomičnosti postopka in tudi zato, ker so vloge obtoženih v tej zadevi zelo prepletene, je še opozorila tožilka.

Danes je na sodišču predviden še en predobravnavni narok v še eni od zadev, v kateri je med obtoženimi tudi Zidar – tokrat z Aleksandrom Mezetom, Borutom Willenpartom, Leonardom Peklarjem in Ireno Zarnik. Šlo naj bi za domnevno fiktivne svetovalne posle v letih 2003 in 2004 med SCT in podjetjem Big Trading. A tudi v tem primeru je pričakovati, da nekdanjemu prvemu možu SCT zaradi zdravja ne bo treba sesti na zatožno klop.