Najslabše, kar se nam lahko zgodi, je trajnejša politična nestabilnost. Preigravanja med strankami znotraj levega in desnega bloka ne prinašajo novosti, temveč zgolj prerazporeditev politične moči v okviru že znanih političnih akterjev, je še prepričan Kovšca.

Ob tem je pojasnil, da pojav »starih novih« obrazov ne rešuje, temveč zgolj podaljšuje težave v gospodarstvu. »Neoliberalna prominenca, ki je trenutno na pohodu, je lahko uspešna v času gospodarskega razcveta. V časih krize pa je potreba po vpletanju politike v gospodarstvo očitna in neizpodbitna,« je še opozoril Kovšca.

V zbornici od države pričakujejo stabilno podjetniško okolje, okrepitev finančnih tokov, manj rigidno delovno zakonodajo in zmanjševanje administrativnih bremen. Več so pričakovali tudi od novele zakona, ki je spremenila pavšalno obdavčitev. Nad vsebino sprememb zakona o delovnih razmerjih pa so popolnoma razočarani, ker da gre zgolj za kozmetične popravke.

Ob tem v zbornici izpostavljajo, da je temeljno vprašanje, koliko je slovenska politika sploh zrela za neškodljivo vmešavanje v nacionalno ekonomijo, oziroma kako omejiti škodljive apetite strankarskih elit po »barvni« dominaciji nad gospodarstvom.

»Vsekakor ocenjujemo, da bi bilo dobro pospešiti politični proces in čim prej priti do stabilne rešitve, kakršnakoli že bo, da bomo lahko nadaljevali z reformami,« še poudarja Kovšca.