Na proslavi je kakih 5000 protestnikov zahtevalo službe in izražalo nezadovoljstvo nad zmerno vlado pod vodstvom islamistov. Predsednik Marzouki jih je v govoru pozival k potrpljenju in zatrjeval, da nima čarobne palice za vse potrebne spremembe po 50 letih diktature.

Protestniki, ki so med njegovim govorom izražali neodobravanje tudi z žvižgi, so začeli metati kamenje po koncu govora, ko je množico želel nagovoriti še predsednik parlamenta Mustapha Ben Jaafar.

Varnostne sile so voditelja, ki ju kamenje ni zadelo, odpeljali z odra na varno. Protestniki, ki so vzklikali "ljudje želijo padec vlade" in revolucionarna gesla, pa so vdrli na oder.

Policija ni posredovala, potem ko je v zadnjih mesecih prišlo do več spopadov med policisti in udeleženci protestov, ki izražajo nezadovoljstvo z razmerami v državi. Pozno popoldne so se razmere v mestu umirile.

S slovesnostjo so obeležili drugo obletnico ljudskega upora prav na trgu, kjer se je natanko pred dvema letoma v znamenje protesta in obupa nad razmerami v državi sežgal ulični prodajalec Mohamed Bouazizi, ki kljub univerzitetni diplomi ni uspel najti službe in se je preživljal kot prodajalec zelenjave. S tem so se začeli protesti po državi, ki so se nato proti avtoritarnim režimom razširili tudi v druge arabske države med t.i. arabsko pomladjo.

Tako imenovana jasminova revolucija je v Tuniziji terjala okoli 200 življenj, po dobrih dveh tednih protestov pa je predsednik Zine El Abidin Ben Ali 14. januarja 2011 odstopil in zbežal v Savdsko Arabijo. Nekdanjemu predsedniku, ki si je v času 23-letne vladavine nagrabil ogromno bogastvo, so večkrat sodili v odsotnosti. Zaradi zarote pri uboju 43 protestnikov med lansko vstajo je bil obsojen tudi na dosmrtni zapor.