Podatki iz minulih let kažejo, da so se na občini še vsako leto močno ušteli pri napovedi prihodkov in odhodkov ter posledično predvidenem primanjkljaju. Še najbolj leta 2008, ko bi ta po proračunu moral znašati "zgolj" 6,1 milijona evrov, ob koncu leta pa je narasel na kar 44,3 milijona evrov. Zgodba se je po letu 2008 ponovila tudi leta 2009 in 2010, prav v teh treh letih pa je občina morala najeti večino posojil. Lani je občini uspelo proračunski primanjkljaj znižati na dobrih 5 milijonov evrov, letos naj bi imeli skoraj milijon evrov proračunskega presežka, v prihodnjih dveh letih pa naj bi se presežek gibal okoli treh milijonov evrov.

Optimistične številke podobno kot v preteklih letih temeljijo na predpostavki, da bo občina v prihodnjih dveh letih prodala za več kot 65 milijonov evrov nepremičnin, kar je glede na slabe obete in skromno prodajo v letošnjem letu težko uresničljiv cilj. Tudi sicer občinski proračuni v Jankovićevem mandatu slonijo predvsem na prodaji premoženja, s katero so v rekordnem letu 2010 pokrili več kot četrtino vseh odhodkov. Skupno je občina od leta 2007 prodala že skoraj 180 milijonov evrov premoženja, če se bodo uresničile napovedi, pa bi lahko ta znesek do konca drugega Jankovićevega mandata presegel 250 milijonov evrov. Samo za primerjavo: leta 2006, v zadnjem letu mandata Danice Simšič, je občina prodala za manj kot milijon evrov premoženja.

Na prvo oviro pri uravnoteženju proračuna bo mestna občina naletela že zaradi dogovorjenega znižanja povprečnine s 543 na 536 evrov na prebivalca, ki ga v osnutkih proračunov za prihodnji dve leti ni predvidela. Po drugi strani občini na prihodkovni strani pride prav vsako znižanje plač v javnem sektorju, kar se je nazadnje zgodilo pred poletjem, zaradi česar se je na primer večina slovenskih občin odločila znižati ceno vrtcev. Razen v Ljubljani, kjer so vrtce z novim šolskim letom v povprečju podražili za 11 odstotkov. S povečanimi plačili staršev se bo po občinskih izračunih v proračun na leto steklo 1,7 milijona evrov več denarja.