V današnjem nadaljevanju sojenja je sodnik Gorazd Fabjančič med drugim prebral odgovor tožilstva glede izločitve dokazov, kar zahteva obramba. Tožilstvo je v odgovoru omenilo Marka Bubliča, ki naj bi oktobra 2008 v enem od italijanskih mest, kjer so imeli najeto tudi stanovanje, čakal na dostavo stotih kilogramov kokaina.

Po dokazih sodeč, naj bi bil Bublič vidno vznemirjen, saj je vozilo znamke mercedes zamujalo. Da je zamujalo, pa izhaja tudi iz posnetih prisluhov. Ko je vozilo pripeljalo, so ga parkirali v garaži, iz njega pa odnesli dve torbi in dva kovčka. V istem kraju naj bi stanovanje najela tudi obtožena Sandra Udrih, italijanski organi pa so jo v dneh omenjenega prevoza kokaina tudi videli v Bubličevi družbi, vendar je njen odvetnik danes zatrdil, da nje takrat sploh ni bilo v tem kraju.

Nadaljeval je zagovornik obtoženega Boštjana Kopčiča, odvetnik Gorazd Fišer, ki je predlagal odpravo pripora zoper Kopčiča, saj da slednji ni begosumen, prav tako pa ne obstaja ponovitvena nevarnost. Okrožna državna tožilka Blanka Žgajnar je temu predlogu nasprotovala, pritrdil ji je tudi sodnik, saj pripora ni odpravil.

Maja je minilo leto dni od začetka sojenja, enega največjih pri nas doslej. V zadnjih mesecih je sodišče med drugim zaslišalo italijanskega kriminalista ter nekdanjega in sedanjega direktorja Slovenske obveščevalno-varnostne agencije Iztoka Podbregarja in Damirja Črnčeca. Slednja sta po poročanju medijev pojasnjevala pristojnosti obveščevalnih služb pri preiskovalnih dejanjih.

Obramba namreč zahteva izločitev vseh listin iz spisa razen obtožnice zaradi po njihovem mnenju nedovoljenih dokazov oziroma prisluhov iz Srbije. Prisluškovanje po oceni obrambe ni potekalo v skladu z ustavno zagotovljenimi človekovimi pravicami in svoboščinami, saj je prisluškovala srbska varnostna agencija BIA, ki da ni pooblaščena za prisluhe. Po navedbah odvetnikov iz dokumentov Sveta Evrope izhaja, da varnostno-obveščevalne službe ne smejo imeti nikakršnih pristojnosti pri pregonu kriminalitete.

Do konca sojenja pa sta pred strankami v postopku vsaj še dve zaslišanji. Kot priči naj bi nastopila nekdanja sodelavca kriminalnih združb, eden iz Italije, drugi iz Srbije, ki pa sta se po prijetju pokesala. Prav tako morajo prebrati še nekaj dokumentacije.

Konec novembra bosta sicer potekli dve leti od vložitve obtožnice. Obsodilna sodba, ki je vsekakor želja tožilstva, pa mora biti po zakonu o kazenskem postopku izrečena v roku dveh let, sicer se pripor odpravi. V priporu ali hišnem priporu je več kot polovica obtoženih.