Morsi naj bi tako prejel 52,5 odstotka glasov, njegov tekmec, nekdanji premier v vladi predsednika Hosnija Mubaraka, Ahmed Šafik pa 47,5 odstotka. Razlika med kandidatoma znaša približno milijon glasov, česar Šafik po trditvah Muslimanske bratovščine ne more več nadoknaditi.

"Morsi je prvi civilist, ki je bil izvoljen za predsednika Egipta," sporoča Muslimanska bratovščina na svoji spletni strani.

Šafik je omenjeno razglasitev zmagovalca že zavrnil. "Presenečeni smo nad bizarnim vedenjem, kar kaže na poneverbo volilnih glasov," je dejal vodja Šafikove kampanje Mahmud Barakeh, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Muslimanska bratovščina je podatke dobila od volilnih uradnikov iz centrov za štetje glasov, kjer je lahko imel vsak kandidat svoje predstavnike, ki so seštevali glasove. Muslimanska bratovščina je podobno izide prvega kroga volitev objavila pretekli mesec, ki so se kasneje izkazali za večinoma točne. Uradni rezultati drugega kroga predsedniških volitev naj bi bili znani šele v četrtek.

Muslimanska bratovščina je prav tako sporočila, da bodo, če bodo oblasti za zmagovalca razglasile Šafika, šli nazaj na ulice, ker bo šlo za očitno poneverbo. V prvem krogu volitev 23. in 24. maja se je pomerilo 12 tekmecev, Mursi in Šafik pa sta prejela največ glasov in se uvrstila v drugi krog. Mursi je zbral 24,8 odstotka glasov, Šafik pa 23,7 odstotka glasov.

Volitve je sicer zasenčila sobotna odločitev egiptovske vojske, da razpusti parlament. Egiptovsko ustavno sodišče je namreč v četrtek razsodilo, da so bile parlamentarne volitve konec lanskega leta v nasprotju z ustavo in so zato neveljavne. Politično krilo Muslimanske bratovščine, stranka Svoboda in pravičnost, je vladajoče generale obtožilo, da hočejo imeti vso oblast, ter pozvalo k referendumu o razpustitvi parlamenta.