Veterinarska uprava dala prav Jakliču

Jakličeva družina zdaj živi v hiši skupaj z njegovimi starši, saj je življenje v hiši brez elektrike po njegovih besedah nemogoče. Dodal je tudi, da je bil o odklopu elektrike obveščen šele nekaj dni po odklopu, zaradi česar naj bi se mu pokvarilo vse meso v zamrzovalni skrinji. Naj spomnimo, Jaklič je po decembrskem odklopu elektrike medijem povedal, da mu je zaradi tega poginilo nekaj piščancev. Kmalu ga je doletela prijava veterinarski upravi, češ da je piščance mučil, ker zanje ni ustrezno in pravočasno poskrbel. A na veterinarski upravi so nam povedali, da inšpekcijskega postopka zoper Jakliča niso uvedli, ker ni bil pravilno in pravočasno obveščen o odklopu elektrike in torej ni dokazov, da namenoma ni poskrbel za piščance.

Rok, do katerega mora Jaklič po odločbi inšpektorata sam porušiti kmetijo, se izteče 15. maja. Vendar Jaklič tega ne namerava storiti. "Celoten postopek je farsa in zloraba postopkov proti meni, ki sem le obnovil 150 let staro kmetijo. To bom na koncu dokazal, če ne drugje, tudi na sodišču," je zatrdil Jaklič, ki ne more razumeti, zakaj "nekdo hiti z rušitvijo legalnih objektov kljub vloženemu upravnem sporu in vlogi za izdajo gradbenega dovoljenja".

Jaklič: Že zdavnaj bi moral dobiti gradbeno dovoljenje

Za gradbeno dovoljenje je Jaklič zaprosil že dvakrat, vendar mu je ljubljanska upravna enota izdajo dovoljenja zavrnila. Zato se je direktor Lekarne Ljubljana pritožil na ministrstvo za infrastrukturo in prostor, ki je v začetku aprila odločitev upravne enote odpravilo in ji naložilo, naj ponovno odloči o izdaji omenjenega dovoljenja. Jaklič pa že vseskozi trdi, da bi mu upravna enota morala "že zdavnaj" izdati gradbeno dovoljenje.

Kljub napovedim, da Jaklič ne namerava odstraniti nelegalno zgrajenih objektov, do ponovnega inšpekcijskega ogleda po 15. maju gradbeni inšpektor prisilne rušitve ne more začeti. Šele po tistem, ko bo inšpektor na terenu ugotovil, da Jaklič naloženega inšpekcijskega ukrepa ni opravil, lahko izda sklep, ki bo inšpektoratu za promet, energetiko in prostor omogočil rušitev nelegalno zgrajenih objektov na Jakličeve stroške. Ravno zato na inšpektoratu še ne morejo napovedati, kdaj bi lahko stavbo rušili, niti nimajo izračuna, koliko bo vse skupaj stalo. Povedali pa so, da če bo inšpektorat prisiljen porušiti črno gradnjo, bo Jaklič moral poravnati stroške same odstranitve objektov, odlaganja gradbenih odpadkov, stroške vseh prevozov in preostale stroške, ki bodo nastali v tem postopku.