Po pisanju časnika Kommersant je Clintonova ruskega kolega Lavrova prosila, naj prenese sporočilo iranskim oblastem, saj Washington nima diplomatskih odnosov z islamsko republiko. Do pogovora med Clintonovo in Lavrovom je prišlo po zasedanju Varnostnega sveta Združenih narodov o Siriji v New Yorku. Po navedbah časnika točen datum in kraj pogajanj še nista določena. Po navedbah turškega ministra za zunanje zadeve Ahmeta Davutogluja prejšnji mesec naj bi se pogovori začeli najkasneje aprila.

Časnik sicer tudi ni pojasnil, s kakšno vrsto vojaške akcije bi se Iran lahko soočil. Ruski diplomati v ZN medtem po pisanju časnika menijo, da je "vprašanje kdaj, in ne če," bo Izrael napadel Iran. Izrael namreč ni izključil uporabe vojaške sile proti Iranu zaradi njihovega jedrskega programa, ki je po trditvah Teherana namenjen izključno miroljubni rabi jedrske energije.

Hud udarec: Ahmadinedžad na zagovoru pred iranskim parlamentom

Rusija je vedno opozarjala, da bi vojaška akcija proti Iranu imela katastrofalne posledice, in da mora biti kriza rešena na diplomatski način. Moskva je poleg ZDA, Kitajske, Francije, Velike Britanije in Nemčije članica šesterice, ki poskuša s Teheranom doseči dogovor glede njihovega jedrskega programa.

Visoka zunanja predstavnica EU Catherine Ashton je v začetku meseca sporočila, da je šesterica Iranu ponudila nadaljevanje pogajanj in konstruktiven dialog, vendar kraj in čas še nista bila določena. Zadnji krog pogajanj med Iranom in mednarodno skupnostjo je bil januarja lani v Carigradu, končal pa se je brez kakršnega koli dogovora.