Italijanska obalna straža je sporočila, da je križarko v ponedeljek zvečer že dosegla francoska ribiška ladja, ki je pripeljala vodo in hrano. Požar so po izbruhu hitro pogasili, potnike pa premestili na krov. Zaradi nedelujočih motorjev ladja nima elektrike, razen tiste, ki jo zagotovijo z generatorji za nujne potrebe. Proti nasedli križarki so v ponedeljek zvečer plule še ribiška in tri tovorne ladje. S Sejšelov so poslali na pomoč dva vlačilca, ki naj bi do križarke prispela danes popoldne.

Ladjarska družba Costa Crociere s sedežem v Genovi je sporočila, da je proti nasedli križarki poslala letalo s tehničnim osebjem, vendar se še niso odločili, ali bodo potnike evakuirali ali jih pustili na ladji, dokler je vlačilca ne pripeljeta do pristanišča na Sejšelih. Ladjarska družba je v ponedeljek zvečer tudi že vstopila v stik z dvema tretjinama sorodnikov potnikov in sorodniki vseh 413 članov posadke.

Na križarki družbe Crociere s 1000 potniki izbruhnil požar, na krovu 12 Slovencev

Od skupaj 636 potnikov na ladji jih je 135 Italijanov, 127 Francozov, 97 Avstrijcev, 90 Švicarjev, 38 Nemcev, 31 Britancev, po 15 Mavretancev, Rusov in Špancev, po 13 Kanadčanov in Belgijcev, 12 Slovencev, osem Američanov, šest Hrvatov, štirje Čehi, trije Latvijci, po dva Portugalca, Poljaka, Romuna, Brazilca in Madžara, ter Irec, Luksemburžan, Alžirec, in Urugvajec.

Križarko je pred prihodom ribiške ladje preletelo letalo, ki je poročalo, da je ladja pokončna in mirna. Ladja je sicer nasedla na odprtem morju, kjer delujejo tudi somalijski pirati, ki pa doslej v tako velike zalogaje še niso ugriznili in se omejujejo na tovorne ladje, ki nimajo na krovu toliko ljudi. Poleg tega je na križarki tudi devet članov italijanske mornariške enote za boj proti piratom.