Po Viganovih ugotovitvah Vatikan oddaja posle vedno istim podjetjem, in to po dvakrat višjih cenah, kot veljajo zunaj vatikanskih zidov. Vatikan naj bi Vigana po ugotovitvah raziskovalnega novinarja oddaje Nedotakljivi za "nagrado" in proti njegovi volji premestil za veleposlanika v ZDA. Vigano je bil na položaj namestnika guvernerja imenovan leta 2009 z nalogo urediti finance. Leta 2009 je v vatikanskih bilancah, kot je razkrila oddaja La 7, zevala skoraj osem milijonov evrov globoka luknja, po Viganovih posegih pa je bilo leta 2010 kar 34 milijonov evrov dobička. Korupcija ni obšla niti postavitve jaslic na Trgu svetega Petra. Leta 2009 so stale 550.000 evrov, Vigano pa je stroške za naslednji božič oklestil za kar 200.000 evrov. Vigano je v pismih, ki sta jih objavila tudi časnika Corriere della Sera in Libero, kritičen tudi do vatikanskega finančnega odbora, v katerem sedi šef vatikanske banke Ettore Gotti Tedeschi.

Viganove ugotovitve o korupciji so za vatikanskimi zidove sprožile val nezadovoljstva drugih uslužbencev, ki niso bili zadovoljni z njegovo "čistilno akcijo" in so se ga želeli "znebiti", o čemer je Vigano prav tako obvestil papeža. Kampanja proti njemu je potekala tudi v obliki nepodpisanih člankov v časniku Il Giornale, ki je v lasti družine nekdanjega premierja Silvia Berlusconija, je razkril voditelj oddaje Nedotakljivi. Vigano je kmalu potem od državnega sekretarja Vatikana, kardinala Tarcisia Bertoneja, prejel obvestilo, da ga bodo premestili, čeprav bi se mu mandat iztekel šele leta 2014.

Vigano je papežu v pismu iz marca 2011 sporočil, da bi njegova premestitev v tem trenutku povzročila "malodušje pri tistih, ki so menili, da je mogoče počistiti korupcijo in zlorabo položajev, ki se je ukoreninila v vodstvih toliko oddelkov". Papeža je med drugim opozoril, da del vatikanskih naložb upravljata dva sklada, ki ju nadzira odbor italijanskih bančnikov, ti pa da "delajo bolj v svojem interesu kot interesu Vatikana". Zgolj z eno finančno transakcijo decembra 2009 so, pravi Vigano v pismu papežu, izgubili 2,5 milijona dolarjev.

V Vatikanu so se že odzvali na oddajo. Kritični so do metod novinarske preiskave zapletenih zadev, so pa potrdili, da so objavljena pisma avtentična, a z njihovo objavo niso zadovoljni. Razmišljajo tudi o tožbi proti televiziji La 7, ki je o celotni zadevi obširno poročala. Hkrati branijo Viganovo premestitev v Washington, saj da gre za enega najpomembnejših položajev v vatikanski diplomaciji. Na konkretne obtožbe na račun razširjenje korupcije pa se v Vatikanu niso odzvali. Voditelj oddaje Nedotakljivi je že napovedal, da bodo o vatikanskih poslih poročali tudi v naslednji oddaji.