Seibert je v Berlinu dejal, da kanclerka "zelo spoštuje Christiana Wulffa kot človeka in kot zveznega predsednika", prav tako pa zelo spoštuje delo, ki ga opravlja, poroča nemška tiskovna agencija dpa. Wulff je bil v minulih tednih deležen precejšnjih kritik medijev in opozicije, potem ko je nemški tabloid Bild objavil zgodbo o njegovem spornem zasebnem posojilu za hišo v višini pol milijona evrov, pa tudi zaradi poskusa pritiska na odgovornega urednika Bilda Kaija Diekmanna, da naj članka o tem ne objavijo.

V pogovoru na nemški televiziji je Wulff v sredo priznal, da je s telefonskim klicem Diekmannu storil napako, da pa ne namerava odstopiti. Wulff je ob tem tudi pojasnil, da je Diekmanna zgolj prosil za to, naj odloži objavo članka o posojilu, kar pa pri Bildu zavračajo in menijo, da je predsednik želel preprečiti objavo članka. Wulffa so tudi pozvali, naj dovoli objavo svojega sporočila na Diekmannovem odzivniku, kar pa je predsednik zavrnil.

Odločitev o tem, ali naj Wulff dovoli objavo vsebine telefonskega pogovora, je po Seibertovih besedah "izključno stvar časnika Bild in predsednika", Wulffovo odločitev, da tega ne dovoli, pa je treba spoštovati. Merklova sicer tega ne komentira, je še dejal tiskovni predstavnik. Nemške opozicijske stranke so po Wulffovem nastopu na televiziji ostale do predsednika kritične. Socialdemokrati (SPD) so Merklovo v četrtek pozvali, naj znova preveri primernost Wulffa za ta najvišji položaj v državi, Zeleni pa so od Merklove zahtevali, da do Wulffovih pojasnil zavzame stališče.

Danes objavljene javnomnenjske raziskave sicer kažejo, da tesna večina Nemcev želi, da predsednik ostane na položaju. Glede na raziskavo agencije Infratest Dimap Wulffa še naprej podpira 56 odstotkov vprašanih, 41 odstotkov pa jih meni, da bi moral odstopiti. Po raziskavi agencije skupine Forsa pa se ohranitev Wulffa na položaju podpira 50 odstotkov vprašanih, medtem ko je odstopu naklonjenih 43 odstotkov, poroča dpa.