Tabloid Bild je pred tremi tedni poročal o zasebnem posojilu za hišo v višini pol milijona evrov, ki ga je Wulff pridobil preko Edith Geerkens, soproge podjetnika in prijatelja Egona Geerkensa. Wulff naj bi pritiskal na odgovornega urednika Kaija Diekmanna, da naj članka o tem ne objavijo, zato se je znašel pod plazom kritik. Wulff je v sredinem pogovoru za televiziji ARD in ZDF pojasnil, da je Diekmanna zgolj prosil, naj odloži objavo, dokler se ne vrne v domovino z obiska v Perzijskem zalivu in pojasni zadevo. Telefonski klic Diekmannu je Wulff sicer označil za hudo napako. Vendar pa se pri tabloidu ne strinjajo s predsednikovimi izjavami in trdijo, da so njegov klic razumeli kot poskus preprečitve objave.

Vodstvo časnika je zato Wulffa danes pozvalo, naj dovoli objavo svojega sporočila z Diekmannovega odzivnika. Nemška zakonodaja namreč prepoveduje objavo telefonskih sporočil, če se z njo ne strinjata obe strani. Vendar pa je Wulff v pismu Diekmannu, katerega vsebino je objavil predsednikov urad, zapisal, da je jezne besede izrekel "v izredno čustveni situaciji" in da je bilo sporočilo namenjeno izključno uredniku. Izpostavil je še, da se je kasneje opravičil za sporočilo, ki ga je pustil med naporno službeno potjo, ter da je Diekmann opravičilo sprejel.

S tem se je po mnenju nemškega predsednika zadeva zaključila in tako bi moralo tudi ostati. "Uredništvo Bilda obžaluje to odločitev," so v odzivu na zavrnitev objave sporočila zapisali v tabloidu. Dodali so, da tako neskladij glede Wulffovega sporočila, ki so se pojavila po sredinem intervjuju, ne bo moč razjasniti v duhu preglednosti, ki jo je obljubil predsednik, poroča nemška tiskovna agencija dpa. Wulff je sicer v sredinem pogovoru zatrdil, da dolžnosti predsednika opravlja z veseljem in da ni storil nič nepravilnega, zato tudi ne namerava odstopiti.