"Nasprotniki človekovih pravic, gejev in lezbijk so imeli na voljo dva dneva, ko so že lahko zbirali podpise. Kampanja je bila po naših informacijah s terena umazana, vodili so jo visoki cerkveni uradniki in duhovniki pri mašah, ki so delili letake z zavajajočo vsebino. V ta namen so ustanavljali celo posebne zavode," je poudaril Blažič.

"Člani iniciative, ki so zaposleni v javni upravi, so celo v svojem delovnem času prepričevali sodelavke in sodelavce naj glasujejo za referendum in ponujali natisnjene obrazce ter prevoz do upravnih enot. Nekaj podobnega naj bi se dogajalo tudi na nekaterih slovenskih ambasadah v tujini," je še razložil.

O argumentih nasprotnikov družinskega zakonika, ki jih je omenil tudi Blažič, smo v Dnevniku že poročali.

Nova zakonodaja, je dejal Blažič, prinaša izključno temeljne socialne pravice, ki so bile istospolnim parom do zdaj zanikane in ki jih imajo heteroseksualni pari za samoumevne. Ob tem je še dodal, tako MMC, da nasprotniki ustvarjajo vtis, da ustavno sodišče ne sme prepovedati referenduma, kot da je ta pravica edina ustavno zagotovljena.

Pravnica Barbara Rajgelj je dejala, da ljudstvo nima vedno prav. V tem primeru zbiranja podpisov za referendum gre po njenem mnenju za zlorabo instituta večine proti manjšini. Pojasnila je še, da ne bi bil nikakršen precedens, če bi ustavno sodišče zavrnilo tokratni referendum, saj je od leta 2006 od štirih ponudb zavrnilo tri.