Predsednik predstavniškega doma kongresa, republikanec John Boehner iz Ohia je po srečanju novinarjem sporočil, da so kitajskemu predsedniku dali odločno vedeti, da jih skrbijo kršitve človekovih pravic, zanikanje verskih svoboščin in prisilni splavi na Kitajskem. Prav tako so mu izrazili skrbi zaradi pomanjkljive zaščite intelektualne lastnine in ga pozvali, naj pomaga zajeziti agresivnost Severne Koreje.

Hu se je potem srečal še z vodilnimi senatorji, na čelu z vodjo večine, demokratom Harryjem Reidom iz Nevade, ki ga je v torek v intervjuju imenoval za diktatorja. Danes je bil Reid za kamere uvodoma en sam velik nasmeh, dokler ga ni novinarka CNN vprašala kaj pričakuje od srečanja z "diktatorjem", nakar so fotografiranje in snemanje hitro prekinili.

Hu je v sredo na novinarski konferenci s predsednikom Barackom Obamo, ki ga je sprejel z vsemi državniškimi častmi, malce presenetljivo priznal, da mora Kitajska še veliko postoriti na področju človekovih pravic. Glavna tema v Beli hiši je bilo sicer gospodarstvo. Kongresniki pa so si dali duška. Na srečanju s Hujem je bil danes tudi kalifornijski republikanec Dana Rohrabacher, ki je Hujevo vlado v sredo po televizijah imenoval za gangstersko in nacistično.

Senator McCain je pred srečanjem dejal, da bo Huju povedal, da Kitajska ne more biti vplivna država v svetu in obenem kršiti človekove pravice. Hu je imel na programu v Washingtonu še srečanje s člani ameriško kitajskega poslovnega sveta, nakar nadaljuje obisk ZDA v Chicagu, odkoder v petek potuje domov.