Velenju ta med večjimi mesti sledila Novo mesto in Celje, za Žalcem sta se uvrstila Postojna in Radovljica, priznanji med manjšimi mesti pa sta dobila še Mozirje in Šentjur.

Med turističnimi kraji sta bila med tremi najlepše urejenimi poleg Bohinja še Portorož in Bled, med zdraviliškimi kraji pa so se na prva tri mesta uvrstili Podčetrtek, Ptuj in Zreče. Med izletniškimi krajo so priznanja za najlepšo urejenost prejeli Šentjernej, Olimje in Škovec v občini Sevnica, so sporočili iz Turistične zveze Slovenije.

V tekmovanju, katerega poglavitno poslanstvo je spodbujanje urejanja in ohranjanja okolja, sta sicer letos sodelovali dobri dve tretjini slovenskih krajev. V panožnih tekmovanjih pa so se pomerili še turistične kmetije, kampi, mladinska prenočišča, bencinski servisi Petrola, vrtci in osnovne ter srednje šole.

Letos je prvič potekalo tudi posebno spletno glasovanje za najlepše in najgostoljubnejše večje mesto, zdraviliški in turistični kraj. Priznanja so šla v roke Velenju, Podčetrtku in Cerknemu.

Prvič so letos podelili tudi posebno priznanje za celostno ureditev in oživitev turističnega utripa. Priznanje, imenovano presežek leta, je dobila Ljubljana.

Podelitve priznanj v Celju so se med drugim udeležili predsednik republike Danilo Türk, kmetijski minister Dejan Židan, direktor direktorata za turizem na gospodarskem ministrstvu Marjan Hribar ter številni župani.

Türk je ob dejstvu, da ima tekmovanje že večdesetletno tradicijo, poudaril, da je treba to nadaljevati in da mora zato za urejeno okolje prispevati vsakdo.