Juri tudi meni, da je Rupel v petkovem soočenju z zunanjim ministrom Samuelom Žbogarjem na TV Slovenija "dokazal praznino in protislovnost argumentov nasprotnikov sporazuma". Pri tem Juri še poudarja, da arbitražni sporazum "ni čarobna palica ali zlata ribica, s katerima bi lahko uresničili vse naše želje ali sanje".

Jurija so zmotile predvsem Ruplove trditve, da bi morala biti slovenska morska meja na južni razmejitvi sicer neuresničenega maloobmejnega sporazuma SOPS, torej nekje na višini Poreča oz. Vrsarja. Poleg tega pa je Jurija zmotilo tudi, da je Rupel oporekal v arbitražnem sporazumu zapisani določitvi stika (junction) Slovenije z odprtim morjem, na koncu pa dejal, da bi bila najboljša rešitev sporazum Drnovšek-Račan. Kot pa meni Juri, se je Rupel zapletel v protislovja, saj je tudi v sporazumu Drnovšek-Račan omenjen "stik" (junction), ki je omogočen z "dimnikom" mednarodnih voda med odprtim morjem in slovenskimi vodami.

"Nasprotniki sporazuma morda ne poznajo dejstev, ali pa jih namenoma pretvarjajo in zapletajo s ceneno in nestvarno demagogijo, v podcenjevalnem upanju, da državljani ne bodo razumeli podrobnosti. Ob kroničnem pomanjkanju argumentov padajo v huda protislovja," meni Juri, ki dodaja, da je bil Ruplov nastop v petek zvečer na TV Slovenija "za to najboljši dokaz".

Pri tem je Juri pozval volivce, naj se glede arbitražnega sporazuma opredelijo "trezno in na podlagi dejstev". Še posebej, "če želimo dobro Sloveniji in ljudem, ki živijo ob meji in si želimo premik iz sedanjega stanja (statusa quo), ki ga mnogi označujejo kot najslabšo opcijo za naše državne interese", je še zapisal Juri in napovedal, da bo na referendumu 6. junija glasoval za uveljavitev sporazuma.