"Če me obsodite, bom nedolžna sedela v zaporu," je ob zaključku obravnave dejala Mislejeva. Kot je še dejala, je resnica samo ena, zapor pa ji ne bo preprečil njenega iskanja.

Po mnenju okrožnega državnega tožilca Slavka Ožbolta bi moral sodni senat Mislejevi za vsako od očitanih kaznivih dejanj izreči 30 let zapora. Pri določanju kazni bi bilo po mnenju Ožbolta namreč treba upoštevati, v kakšnih okoliščinah je bilo dejanje storjeno in kdo ga je storil.

V sodnem postopku zoper Mislejevo ni bilo izpuščeno ničesar, kar bi moralo biti storjeno, je v zaključnih besedah poudaril Ožbolt. Vsi dokazni postopki po njegovem potrjujejo obtožbo. Ta Mislejevi očita, da je 28. marca zadavila svoja otroka, medtem ko sta spala.

Zagovornik Mislejeve: Vrata stanovanja so bila tistega večera odklenjena

Zagovornik Mislejeve Branko Gvozdić pa je dejal, da tožilstvo v potrditev obtožbe ni ponudilo nobenega neposrednega dokaza, in sicer zato, ker takega dokaza nima. Gvozdić je opozoril, da so bila vrata stanovanja tistega večera, ko se je zgodil umor otrok, odklenjena.

Glede na rezultate analiz, v katerih pod nohti otrok ni bilo najdene DNK obtožene, pod njenimi nohti pa ne DNK otrok, obstaja po mnenju Gvozića velika verjetnost, da Mislejeva očitanega kaznivega dejanja ni storila. Odvetnik je ob tem opozoril še na napake, ki naj bi jih storili policisti, ker z vratov obeh otrok niso odvzeli prstnih odtisov in brisov.

Pozornost policije je bila po njegovem mnenju Gvozdića bolj kot v iskanje tretje osebe usmerjena v zaseganje tablet med hišnimi preiskavami. Ker policija svojega dela ni opravila korektno, obramba in obtožena ne moreta dokazati svoje nedolžnosti, čeprav teoretično tega niti nista dolžna storiti, je še dejal.

Storitve kaznivega dejanja na zahrbten način, kar Mislejevi očita tožilstvo, tudi sicer ni mogoče dokazati, je še dejal Gvozdić. Po besedah odvetnika, ki se je pri tem skliceval na mnenje sodnega izvedenca Armina Alibegoviča, namreč ni mogoče dokazati, da bi bil umor otrok izvršen med njunim spanjem.

Ožbolt je sicer zavrnil navedbe obrambe, da je v policija v postopku ravnala nestrokovno, ker ni zavarovala sledov z vratov otrok. Kot je dejal, sta oba izvedenca jasno izpovedala, da se to lahko opravi le v primerih, ko ni spremembe kraja kaznivega dejanja.