Prav tako Janša še vedno meni, da je vsaka nova odločba izbrisanim nov razlog za interpelacijo. Izdajanje odločb brez zakonske podlage bo namreč "imelo ne samo materialne posledice, ampak gre za neko ravnanje, ki je v temelju krivično do vseh državljank in državljanov Slovenije - v tem primeru še posebej do tistih, ki so si državljanstvo pošteno uredili, ko je Slovenija nastajala, zdaj pa naj bi plačevali odškodnine tistim, ki tega niso hoteli".

Ob tem podarja, da so v stranki za to, da se posamični primeri raziščejo, "če je bila komu storjena krivica zaradi neravnanja organa, pa da se mu ta popravi". Prepričani pa so, "da teh ni bilo nekaj tisoč. Trditi, da jih je bilo 25.000, je pa navadna norost in tukaj ima Slovence nekdo za norca. Vladna koalicija s tem, kar zdaj počne, enostavno preizkuša potrpežljivost Slovencev," je dejal Janša.

Glede stranke Zares, ki je zaradi podaljšanja posojila Infond Holdingu, vladi predlagala razmislek o zaupnici upravi največje slovenske banke, meni, da bo razmislek premalo: "Vlada sicer ni lastnik večinskega deleža, je pa upravitelj oz. skrbnik. Enostavno naj skliče izredno skupščino, zamenja nadzorni svet, ki je tukaj zatajil - kljub temu da so v njem tudi člani, ki so bili imenovani v našem mandatu (to je treba jasno povedati) -, in potem ukrepati tako, kot pravijo, da je potrebno. Skratka, ni treba govoriti, ampak narediti."

Na evropski volitvah se bo SDS po njegovem borila za zmago. "Imamo zelo močno ekipo. Nobena druga lista - ne samo v Sloveniji, ampak tudi v Evropi - nima treh predsednikov sveta EU," je dejal. Hkrati upa, da bo do naslednjih rednih državnozborskih volitev prišlo do povezovanja treh pomladnih strank.

Na vprašanje, katere bi bile njegove prioritete, če bi bil še vedno premier, predsednik SDS odgovarja, da bi bilo to "vsekakor ravnanje, ki mora prebivalstvo Slovenije zaščititi pred negativnimi učinki gospodarske krize". Prav tako mora biti po njegovem v ospredju vse tisto, kar bo omogočilo, "da potem ko bo ta kriza mimo, ne bomo tavali v nekem začaranem krogu stagnacije, ampak da se bomo normalno razvijali. Čarobna beseda za to je delovno mesto," je dejal.

Vlada mora po njegovem tudi "kreirati ugodno poslovno okolje, ki bo omogočilo, da v tistih panogah, ki niso najbolj prizadete s krizo, nastajajo delovna mesta, kamor se bodo zaposlili tisti, ki izgubljajo delo tam, kjer dela zaradi zmanjšanja naročil ni mogoče ohraniti. To je zagotovo osnova, kajti brez gospodarske rasti ni delovnih mest in brez delovnih mest ni blaginj," še ocenjuje Janša.