Pred 30 leti je naš tednik prinesel na ducate izjemnih zgodb. Naj začnemo pregled s feljtonom Rogerja Gogale, ki je v svojem prvem nadaljevanju že v naslovu opozoril na dejstvo, da Istra nikoli ni bila Hrvaška. Pogumna trditev. Gogala, ki je sicer napisal knjigo z naslovom Boj za južno mejo – Istra, se je stvari lotil natančno, celo tako podrobno in strokovno, da je njegove argumente in stališča upošteval sam Borut Pahor, takrat, v povojih svoje kariere, podpredsednik parlamentarnega odbora za mednarodno politiko.
Je pa ekipa Nedeljskega dnevnika v tistih dneh obiskala Logarsko dolino v okviru akcije Slovenija – moja čista dežela. Zbrali so, v današnjih časih se sliši to kar neverjetno, saj so planinci in pohodniki veliko bolj ozaveščeni, kar tri tone različne svinjarije. Eden od protagonistov akcije je bil vseprisotni Tone Fornezzi Tof, ki je članek o akciji tudi podpisal, med čistilkami in čistilci pa je bilo tudi veliko znanih Slovencev. V tistih časih se je bilo očitno premeteno slikati v ekoloških temah, sodobnim populističnim politikom je čista in zdrava Slovenija bolj malo mar. Jasno, prisrčno so bili vabljeni tudi bralci, saj veste, za jedačo in pijačo je bilo poskrbljeno. V okviru akcije pa so za bralce izžrebali tudi manjši avto.
Še šaljiva pripoved iz Romunije. Na tamkajšnji teološki pravoslavni gimnaziji niso hoteli sprejeti v uk dveh mladinčev, ker sta imela premajhen penis, je poročal naš časopis. Zdravnica, ki ju je ob sprejemu pregledala, je ugotovila, da imata ekstremno majhna penisa, in direktor gimnazije se je odločil, da ju ne bodo sprejeli. Razlog: ker se pravoslavni duhovniki lahko poročajo, bi bil premajhen spolni ud lahko razlog za ločitev, česar pa si cerkev ne sme privoščiti.