Mankoč si je polfinale v disciplini 200 metrov mešano priplaval s 7. mestom in novim državnim rekordom, Urška Slapšak pa je v disciplini 50 metrov delfin prav tako izboljšala državni rekord in se s 15. mestom uvrstila v današnji polfinale.

V polfinalnem nastopu na 50 metrov delfin je Urška Slapšak osvojila 9. mesto in dosegla najboljšo uvrstitev v zgodovini slovenskega ženskega plavanja na svetovnih prvenstvih. Slapšakova je finalni nastop zgrešila za dve stotinki sekunde, razdaljo pa je je preplavala v času novega državnega rekorda 27,12 sekunde.

Že v predtekmovanju je Slapšakova s časom 27,53 postavila nov državni rekord, ki pa ga je v polfinalnem nastopu še izboljšala.

Avstralec Ian Thorpe je postavil nov svetovni rekord na 200 m prosto. Razdaljo je preplaval v 1:44,06 minute in izboljšal lasten svetovni rekord za 63 stotink sekunde ter si priplaval še četrto zlato medaljo na SP. Srebro je osvojil Nizozemec Pieter van den Hoogenband (1:45,81), bron pa Američan Klete Keller (1:47,10).Dvoboj Thorpa in Hoogenbanda je zasenčil vse ostale sredine nastope. Kot v vseh ostalih nastopih pa je Thorpe tekmo odločil v svoj prid na zadnjih 50 metrih. Do 150 metrov sta bila tekmovalca tesno skupaj, na obratu je Nizozemec celo tesno vodil, nato pa je Avstralec upravičil vzdevek, enostavno ušel ter se oddolžil za lanski poraz v Sydneyju. Zadnjih 50 metrov je Thorpe preplaval v neverjetnih 25,80 sekunde.