Ekipa kot poseben sestav enote za zaščito in reševanje je v težkih razmerah zaradi nedostopnega terena in skoraj nenehnega dežja z gore odstranila 27,3 tone ostankov razbitin in pobrala tudi najbolj drobne koščke.

***Video: čiščenje gore, zaznamovane s slovenskimi življenji***

Vodja operacije Bojan Kopač iz uprave za zaščito in reševanje je za Dnevnik povedal: "V čiščenje gore je bil vložen gromozanski napor, ki ga je spremljal tudi psihični pritisk, ali bomo uspeli. Za takšno delo ni dovolj le visoka usposobljenost ljudi, ampak tudi srčnost. Ekipa je bila do popolnosti homogena in delovala je s takšno človečnostjo, da je bolelo. Upam, da bom še kdaj sodeloval s takšnimi ljudmi."

Vodja ene od skupin gorskih reševalcev, ki so opravljali najtežje delo na gori, Franc Oderlap, pa je v skopih besedah povedal veliko: "Del mene je ostal po grebenih in grapah te krute gore, del nje pa tudi sam nosim globoko v sebi."

Vse odkrite posmrtne ostanke - Kopač o natančnem obsegu ni hotel govoriti, rekel je le to, da je bilo veliko najdenega na krajih, za katere niti domačini niso vedeli - so po odredbi francoskega državnega tožilca predali tamkajšnji policiji. Po končani preiskavi pa bo Slovenija po diplomatski poti zaprosila za vrnitev posmrtnih ostankov.