Njuna kalvarija se je začela ob vrnitvi. Stara sta 20 in 30 let, sicer dobra plezalca - a očitno s premalo izkušnjami za zimsko gibanje v takih razmerah v gorah. "Najprej sta poklicala po telefonu prijatelja in stekla je reševalna akcija. V njej je v dveh dneh sodelovalo okoli 35 reševalcev z Jezerskega, iz Kamnika in Kranja. Že v nedeljo se je ekipa sedmih reševalcev odpravila v smeri Dolge njive in ugotovili so, da so razmere zelo težke, s snegom, ledom in plazovi. Ponoči so prespali v lovski koči, alpinista pa sta tudi zaradi dobre opreme lahko bivakirala v gorah in prestala noč. Naslednji dan smo odšli na pomoč tudi iz krvavške smeri preko Zvoha in prva skupina reševalcev je mladi par našla ter ju uspešno pripeljala z Dolge njive. Srečali smo se in akcijo zaključili na Krvavcu," je dejal izkušeni reševalec Zvone Korenčan iz GRS Kranj. Ni komentiral odločitve plezalcev, da odideta v gore v nedeljo, poudaril pa je težke zimske razmere in srečen razplet: "Dobro je, da sta bila nepoškodovana, saj bi v nasprotnem primeru imeli res zelo težko reševanje!"

Če zanemarimo dejstvo, da so gorski reševalci še enkrat tvegali svoja življenja za druge, je treba dodati tudi olajševalno okoliščino: na grebenih je bilo manj snega od pričakovanj, saj je veter razpihal novozapadlega. Alpinista pa sta tudi prisebno ugotovila, da v temi ne bosta mogla varno sestopiti, in po nedeljskem klicu na pomoč so včeraj lahko vsi skupaj zapustili nevarne gore, zadovoljni z razpletom.

Lani so gorski reševalci opravili 406 posredovanj, slovenske gore pa so terjale 13 življenj gornikov. Letos so gorski reševalci že opravili 45 akcij, dve osebi pa sta umrli. Kot vedno ob takih dogodkih velja vse obiskovalce zimske narave opozoriti na gibanje v gorah in na spremenjene razmere. Prav tako pa veljajo opozorila glede zaledenelih jezer, ribnikov in bajerjev, kjer so višje temperature že prispevale k tanjšanju ledene skorje.